Vallikraavi puhastamine vetikast on tänaseni rahapuudusel veninud

Vallikraavi puhastamine vetikast on tänaseni rahapuudusel veninud

VETIKAS VOHAB: Kui SOL loodushoiutööde raha saab, siis on kavas sel suvel vallikraave niita kaks korda.

Kuressaare linnuse vallikraavi ummistumine taimedega on juba mõnda aega olnud peavaluks nii muuseumitöötajatele, linnaametnikele kui ka linnahooldajatele, kuid seni pole kraavi puhastamiseks keegi midagi ette võtnud.

Homseks selgub, kas keskkonnaamet eraldab Saaremaa omavalitsuste liidule (SOL) raha loodushoiu tööde tegemiseks, mille hulka on arvestatud ka vallikraavi puhastus.
SOL-i oma on paari aasta eest soetatud amfiibniiduk, millega kraavis, titerannas ja sadamaalal ka eelmisel ja üleeelmisel aastal vetikaid niideti. Koguni mitu korda aasta jooksul. Vallikraavi puhastamine on Kuressaare linna ülesanne, kes on varem SOL-ilt niitmistöid tellinud.

Abilinnapea Kalle Koov rääkis, et vallikraavi tavapärane niitmine on tänavu hilinenud seetõttu, et keskkonnaamet on korraldanud roostiku niitmiseks hanke, kuhu sisse jääb ka muidu linna hallata olev vallikraav.
SOL osaleb oma amfiibniidukiga selles hankes, mis puudutab kokku 34 ha niitmistööde tegemist. Eelmisel aastal hooldas SOLi amfiibniiduk 112 ha.
Kui keskkonnaamet homme SOLile raha eraldab, on see linnale kasulik, sest siis ei pea linn kraavi puhastamist ise kinni maksma.

Kokkuhoiutingimustes, kus Kuressaare linnamajandus on sunnitud valima, kus ja mida puhastada, tasub selline ootamine ära. Linnamajanduse juht Urmas Raik tõi välja, et 2007. aastal kulus amfiibniiduki tööde peale 150 000 krooni.

SOLi büroo direktor Jüri Pärtel ütles, et niitmistööde eest ei maksnud juba eelmisel aastal Kuressaare linn, vaid raha tuli looduskaitsekeskuse kaudu, mis nüüd on ühendatud keskkonnaameti külge. Sel aastal nägid keskkonnaameti loodushoiutööde hanked ette, et pakkumised tööde tegemiseks esitatakse 1. juuliks.

Reglemendi järgi vaadatakse taotlused läbi ning tehakse rahastamisotsus hiljemalt kuu aega pärast taotluste vastuvõtuaega. Keskkonnaametist anti eile lootust, et otsused jõutakse homme tehtud. Siis selgub ka, mis ulatuses ja summades töid tellitakse.
SOLi juht Pärtel ütles, et kui oleks teada, et keegi tööde eest maksab, võiks niiduk juba täna vallikraavis tööle hakata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)