Linnasadam kogub tuntust (1)

Linnasadam kogub tuntust

32 JAHTI MULLUSEST ROHKEM: Kuressaare jahisadama kaptenile Oskar Jõgile on suvi pingeline aeg. Eilse seisuga oli Kuressaare jahisadamat külastanud 183 jahti, 32 alust rohkem kui mullu samal ajal.

Tänavu kümne aastaseks saav Kuressaare jahisadam võidab purjetajate hulgas ühe enam populaarsust.

Sadama kapteni Oskar Jõgi sõnul on sellel suvel Kuressaare jahisadamat külastanud eilelõunase seisuga 183 jahti ehk teisisõnu kolmkümmend kaks alust rohkem kui möödunud aastal samal ajal.
Kõige rohkem on jahisadama kai ääres randunud Soome jahte. Rootslased hoiavad teist kohta. Meritsi on Kuressaare jahisadamat külastanud veel taanlased, prantslased, hollandlased, inglased, venelased, lätlased ja muidugi eestlased.

Üks Saksamaa jahtlaev on juba seitsmendat suve järjest Kuressaarde seilanud.
“Neile siin meeldib. Külalisteraamatus on ainult positiivsed sissekanded. Paljud, kes oma arvamuse meile teada on andnud, nimetavad Kuressaare jahisadamat Eesti parimaks,” rääkis Oskar Jõgi.
Majanduslikust küljest võetuna rõõmustas abilinnapea Kalle Koov selle üle, et Kuressaare jahisadam tuleb tulude ja kulude arvestuses peaaegu ots-otsaga kokku.

Kinnitatud kärpega lisaeelarve kohaselt on Kuressaare jahisadama selle aasta kulud 489 000 krooni. Sadama omatulu peaks ulatuma 465 000 kroonini. See moodustub külastustest ehk teenuste osutamisest jahtidele ja kaatritele (280 000 krooni), maarendist tenniseväljakute eest Legendijuhtimise AS-ilt (75 000 krooni) ja kohviku rendist OÜ-lt Seelight (110 000 krooni).

Planeeritud kulud ületavad kavandatavaid tulusid vaid 24 000 krooni võrra.
“Lisaks kulueelarvele eraldab linnavalitsus sellel aastal sadamale 515 000 krooni ja EAS sama palju sadama rekonstrueerimiseks. Seega väide, et sadam tuleb ots-otsaga kokku, peab vett,” väitis Kalle Koov.
Navigatsioonihooaja alguses paigaldati sadama sisse- ja väljasõidutee märgistamiseks 24 nüüdisaegset reflektoritega toodrit. Praegu käib süvendajaga Watermaster-Classic faarvaatri puhastamine.

Perspektiivis rajatakse läänepoolse lainemurdja taha ristlus- ja väikereisilaevade kai. Sadamale osteti ka raadiojaam ja päästepaat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)