Kuhu minna

Neljapäev, 9. juuli

KINO
Diva suletud.

TANTS
Diva kl 20–22.30 Kuressaare Sambafestivali afterparty noortele. Pilet 35.–, sambafestivali käepaelaga tasuta.
Diva kl 22.30 DJ Peeter Kukk. Stardime…
Privilege tasuta tantsupidu.
Veski trahter kl 20 Saarte Pärimuskultuuri programm. Rahva ette astuvad pillimehed, lauljad, tantsijad Kuressaarest ja üle Saaremaa.

KONTSERT
Kuressaare lossihoov kl 20 Kihnu Virve suvetuur
Mustjala kirik kl 20 Klassikalise muusika festival Helisevad Saaremaa Orelid 2009. Esinevad Aare Saal (bariton) ja Tiit Kiik (orel). Kontsert on tasuta.
Püha Jakobi kirik kl 20 Jassi Zahharov 55. Laulab Jassi Zahharov, klahvpillidel Margus Kappel, kavas Georg Otsa laulud ja laulud erinevatelt heliloojatelt. Pilet eelmüügist 175.–, pensionäridele 150.–

ÜRITUS
Titerand kl 19 Ära kuiva, koli randa! Rannadisko!
Kuressaare Kultuurikeskuse saal kl 19 Kuressaare Sambafestivali lõpp-kontsert, kus esinevad kõik laagris osalenud grupid.
Muhu muuseum kl 10–16 villatööd Tooma ula all.

SPORT
Roobaka kl 16–18.30 orienteerumisneljapäevak.

Reede, 10. juuli

KINO
Diva suletud.

TANTS
Diva Showtantsija ja Diva tüdrukud! DJ K. Lillimägi.
Privilege pöörane nädalavahetus Privilege letitšikkidega. DJ Mikk Saarela.
Lucifer DJ Peeter Kukk.

ÜRITUS
Kuressaare linn kl 12 Kuressaare Sambafestivali traditsiooniline rongkäik, algus Spa Hotell Meri juurest, edasi liigutakse kesklinna.
Muhu muuseum kl 10–16 villatööd Tooma ula all.

KONTSERT
Karja kirik kl 20 Klassikalise muusika festival Helisevad Saaremaa Orelid 2009. Tasuta.
Kihelkonna kirik kl 19 XIV Kihelkonna kirikumuusikapäevad. Avakontsert.

Ürituse eelteade

11. juuli kl 19 V Merelaulude õhtu Lümanda Söögimaja õuel. Viis aastat tagasi sai alguse tore lauluüritus, mis tookord sai tuule tiibadesse koos Kihnu Virvega. Viie aasta möödudes võib tõdeda, et Kihnu laulumemmest on saanud Eestimaal lausa staar. Lootsime väga, et õnnestub meil koos temaga lustida ka seekord V Merelauludel, kuid paraku mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu Kihnu Virve laupäeval Lümandasse ei jõua. Jääb üle ainult soovida, et tal suurel suvetuuril ikka hästi läheks.

Aga ega siis kihnlased tulemata jää! Seekord lustime koos ansambliga Kihnu Poisid, kes merelaulude õhtul astuvad ülesse lausa kolmel korral oma moekate merelauludega. Külalisesinejana astub rahva ette ka Jaen Teär, kes oma vägeva lauluhäälega laseb kõlada lugudel, mis jutustavad ikka mere- ja meeste vägevusest.

Uue merelaulude kava toob kuulajani Lümanda külakoor Ülle Reinsoo poolt seatud Albert ja Lembit Uustulndi lauludega. Suurt ühislaulmise vankrit veavad Merike Olo akordionil ja Lümanda koor. Laulame koos tuntud ja armastatud merelaule. Kindlasti õpime ühiselt selgeks ka mõne rahva hulgas vähem teatud laulu. Laulusõnade pärast ei maksa muretseda.

Kõik mis ühisettekandmisele tuleb on kenasti köidetud vihikusse, mis on iga osaleja jaoks kohapeal olemas. Tule, veeda mõnus suveõhtu Lümandas, võttes kaasa kamaluga head tuju, hulgaliselt lahket lauluhäält ja rõõmu lustimiseks! Lümanda kultuurijuht Ulvi Põld.

11. juuli kl 15 tantsivad Mihkli talumuuseumi õuemurul ürgLeigarid. Sissepääsuks muuseumipilet. Kõik tantsulembesed on oodatud!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)