Koov: Golfifirma võiksid osta kaasaktsionärid (1)

Kuressaarele oleks väga hea variant, kui ASi Saaremaa Golf teised osanikud paneksid seljad kokku ja ostaksid linna suurosaluse välja, ütles abilinnapea Kalle Koov.

Linn on oma eesmärgi täitnud ning ettevõte vajaks nüüd võimekamat suuromanikku, põhjendas ta, miks Kuressaare linn müüb 63% suurust osalust ASis Saaremaa Golf. Koovi sõnul ootab linn missioonitundega ettevõtjat, kes oskab hinnata ala perspektiivi 10–15 aasta jooksul ning võib rahastada golfiväljaku käimajooksmise aega, kirjutab Äripäev.

Teiste seas on aktsionärideks ettevõtjad Tarmo Sumberg, Tõnis Palts, Kaido Jõeleht, Toivo Alt, Tullio Liblik, Maido Kiviorg jt. Samas ütles abilinnapea, et neile pole osalust otseselt pakutud. “Kes on soovinud oma osa suurendada, siis selleks on alati võimalusi olnud,” sõnas Koov ning tõi näiteks mulluse suunatud emissiooni.

Abilinnapea väitel pole mõtet suurosalust müüa osadena. Täna on golfifirmal 119 aktsionäri, kellest ükski ei oma märkimisväärset arvu aktsiaid, selgitas Koov, kes ise on samuti golfifirma aktsionär. 30 000-kroonise osaku omandas ta varem ettevõtjana tegutsedes.
Kui sobivat pakkumist ei laeku, jätkab linn tema sõnul suuromanikuna ning golfifirma majandamiseks otsitakse edasisi teid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)