GoBus kaotas bussivaidluse (1)

Riigihankeameti vaidluskomisjon ei rahuldanud ASi GoBus Harjumaa Liinide pakkumise peale esitatud kaebust. See tähendab, et Saare maavalitsus saab sõlmida bussiettevõtetega lepingud ja käiku lasta Saaremaa uue liinibussivõrgu.

“Ootame 14 päeva ja sõlmime lepingu ära. Seda juhul kui GoBus edasi ei kaeba,” ütles maavalitsuse arengu- ja planeeringu osakonna juhataja Mika Männik.

Maavalitsus otsis maakonna bussiliinide teenindajat kahes grupis, millest osa võitis endale senine monopoolne vedaja GoBus ja osa sai endale AS Harjumaa Liinid, seni ainult linnaliinidel tegutsev firma. GoBus vaidlustas maavalitsuse otsuse, millega edukaks tunnistati AS Harjumaa Liinid pakkumus.

GoBus viitas, et Harjumaa Liinid on oma pakkumuses esitanud busse, mis tarnitakse ettevõttele alles käesoleva aasta lõpuks ja seepärast ei vasta nende pakkumus justkui tingimustele.

Teise asjana leidis GoBus, et Harjumaa Liinide pakkumus on põhjendamatult madala maksumusega – 11,78 krooni kilomeetri kohta ei võimalda konkurendi hinnangul katta liiniveo igapäevast kulu ja muid sellega kaasnevaid kulutusi.

Harjumaa Liinid ise väitis, et ta saab Põlvamaal hakkama hinnaga 12 krooni liinikilomeetri kohta, kuid Saaremaal pannakse liinile väiksemad bussid, mille kütusekulud on väiksemad.

Maavalitsus märkis, et Harjumaa Liinide pakkumusest oli arusaadav, et kuni 1. detsembrini kavatsevad nad sõita kvalifitseerimiseks esitatud bussidega ning pärast seda uute bussidega.

Vaidlustuskomisjon leidis, et kuna maavalitsuse otsus AS-i Harjumaa Liinid pakkumuse vastavaks tunnistamise kohta ei ole seadusega vastuolus, siis jääb GoBusi vaidlustus rahuldamata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)