Tarbijakaitse: Eesti Mündiäri kampaania on ebaseaduslik

Tarbijakaitseameti hinnangul on OÜ Eesti Mündiäri korraldatud inimestele kirja teel hõbemüntide koju saatmine ebaseaduslik ning mündi saaja ei ole kohustatud selle tagastamiseks kulutusi tegema.

Eesti Mündiäri on saatnud paljudele inimestele lihtkirjaga koju 840 krooni maksva hõbemündi koos niinimetatud autentsussertifikaadi ja arvega.
Arvel on kirjas et kättesaadud mündi võib 15 päeva vältel tagastada ning kui mündi saaja otsustab selle endale jätta, tuleb arve 15 päeva jooksul tasuda. Samuti on arvel tekst “Järgmine münt saadetakse Teie postkasti 30 päeva pärast”.

Tarbijakaitseametisse pöördunud isikutest ei ole keegi seda münti endale tellinud ega ka soovi seda endale jätta, samas leiavad kliendid, et nad ei soovi oma aega ega raha raisata selle mündi tagasisaatmisele.

Tarbijate sõnul peaksid nad tagastama hõbemündi enda kulul ja tähtkirjaga. Samuti jääb tarbijatele arusaamatuks, kas järgmine münt saadetakse kõigile klientidele või ainult neile, kes esimese mündi eest tasusid. Ameti hinnangul on selline müügimeetod eksitav ja agressiivne ning arve ja hõbemündi saanud inimene ei ole kohustatud selle eest maksma ega ka muretsema, kuidas seda saadetist tagastada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)