Silla küla sai juubelilaulupeoks uue bussiootepaviljoni

Silla küla sai juubelilaulupeoks uue bussiootepaviljoni

KÜLAVANEM VELLO PAAS: Külarahvas usub, et selliste ühiste tegemistega säilib ka küla identiteet, muidu võib Silla küla Mustjala valla ääre peal hoopis ära kaduda.
Helje Kolla

Mustjala valla Silla küla sai suureks juubelilaulupeoks uue bussiootepaviljoni, mis rajati kohaliku külaseltsingu eestvedamisel.

Silla küla külavanem Vello Paas ütles Oma Saarele, et bussiootepaviljoni oli külal väga vaja, kuna Mustjala surnuaed asub nende külas ning siiani sai bussi oodates jalga puhata vaid pingil.

“Eks see annab ikka oma küla tunde, kui midagi sellist tehtud saab,” märkis Paas, kelle sõnul oli paviljoni tegemisel ametis kümmekond küla 45-st elanikust.

Paviljoni rajamise projekti kogumaksumus oli üle 30 000 krooni, 2/3 sellest saadi kohaliku omaalgatuse programmist. Külavanema sõnul tehti aga päris palju tööd ka vabatahtlikult, päris ilma rahata.

Nii ei võtnud projekteerija Meelis Lehtla oma töö eest tasu, samamoodi toetas ettevõtmist projekti kirjutaja ning kohalikud inimesedki olid nõu ja jõuga abiks. Vald toetas ehitusloa ja muu säärase paberimajanduse kordaajamisega.

Bussiootepaviljoni plaanib Silla küla ühistegevuse seltsing üles panna ka kohaliku külade kaardi ning tahvlikese selle kohta, kelle kätetöö paviljon on.
“Meil siin üks kohalik rääkis, et oli huvi tundnud ühelt bussiootajalt, kuidas uus paviljon meeldib. Tema saanud vastuseks, et väga kena, et peab selle eest teedevalitsust tänama,” rääkis Paas, kelle sõnul on seltsingu edasiste tegemiste nimistus ka külatänavatele viitade panemine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 78 korda, sh täna 1)