Saaremaa andis laulupeole kaks dirigenti, solisti ja helilooja (3)

Saaremaa andis laulupeole kaks dirigenti, solisti ja helilooja

SAARLASED PIDUHOOS: Suurel peol osales ametlikult 1110 saarlast, kuid tegelikult oli neid tundualt enam

Tänavusele suurele peole akrediteeriti Saare maakonnast kokku 1110 lauljat, tantsijat ja pillimeest, kokku 54 kollektiivi.

Lisaks neile astus mudilaskooride dirigendina üles Anne Kann, puhkpilliorkestreid juhatas Orissaare Brassi vedanud Valdo Rüütelmaa, laulupeodebüüdi tegi Kuressaares gümnaasiumi lõpetanud helilooja Aare Kruusimäe. Tema kirjutas Jaan Krossi sõnadele laulu “Maailma avastamine”, kus solistina astus ühendkooride ees üles Kuressaarest pärit viiuli- ja laulupoiss Heldur Harry Põlda.

Muidugi oli saarlasi peol tunduvalt enam kui eelpool nimetatud. Olgu siinkohal vaid ära märgitud üks ehtne saarlaste kollektiiv – Tallinna saarlaste segakoor.

Suure peo muljetest on tänaseks osa saanud ilmselt ka need, kes mingil põhjusel pidid kontserte teleri vahendusel jälgima. Eks “üheshingamine” oli see märksõna, mida eriti võimsalt oli näha ja tunda laulupeo lõpuosas – 100 000 inimest koos laulmas, lainetamas ja ühes hingamas. See oli võimas!

Täpselt samuti oli võimas tantsupeo kontsert, mida laulu- ja tantsupeo Saaremaa kuraatori Valve Heibergi sõnul peaks oma terviklikkusega tituleerima etenduseks. “See oli tõeline etendus, lüüriline ja romantiline, kus sees ootust, igatsust ja armastust. Märjad ei olnud ainult pealtvaatajate silmad, vaid ka tantsijate omad,” edastas Heiberg suure peo emotsioone.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)