Kaarma noored rahvusvahelistes noorteprojektides

Sel suvel on Kaarma valla noortel väga hea võimalus osaleda koguni kahes kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored kuuluvas rahvusvahelises noorteprojektis.

Esmaspäeva varahommikul startisid Kuressaare bussijaamast 8 Kaarma valla noort koos grupijuhiga, et osaleda Lätis Lizumsi väikelinnas toimuval Etno-Techno-Emo-nimelises noortevahetuses. 10 päeva kestvas ja kohalikus koolimaja ruumides toimuvas laagris osalevad lisaks 14–18-aastastele saarlastele ja lätlastele noored Poolast ja Leedust.

Tihedast programmist võib leida graffitivõistluse, rahvariiete moedemonstratsiooni, rahvuskangelaste teemaliste legendide mängu, foto- ja videokonkursid ja palju muud põnevat. Kõik tegevused on ühel või teisel moel seotud ajaloolise kultuuripärandiga, millele noored annavad tänapäevase vormi.

Lisaks kultuurierinevuste ja -traditsioonide tundmaõppimisele jääb noortele piisavalt vaba aega ka niisama omavaheliseks suhtlemiseks, millel on väga oluline roll noortevahetuse õnnestumisel.

Enamikul Lätti suundunud noortest varasem otsene suhtluskogemus Läti, Leedu ja Poola noortega puudub, nüüd ongi hea võimalus neil arendada muuhulgas oma inglise keele oskust, tutvuda lähemalt teiste kultuurikommetega ja tutvustada Saaremaad ning eestlaste kombeid.

Reedel aga asub teele teinegi 9-liikmeline seltskond, siis juba Belgia poole, et anda oma panus seitsme riigi 15–25-aastasi noori kaasavasse noortevahetusse. Belgia saksa keelt kõnelevas regioonis Worrikenis toimuva ühenädalase laagri peateemaks on tervisekäitumine, täpsemalt noorte teadlikkuse tõstmine tervislikust elustiilist.

Mõlemad noortevahetustes osalenud Kaarma valla noortegrupid saavad kokku juuli viimasel nädalal, et jagada laagrimuljeid ja uusi kogemusi.

Samuti on kavas samade noorte abiga korraldada enne kooli algust paar üritust, kus huvilistel võimalus osa saada kõigest, mis Lätis ja Belgias kuuldi-nähti-tehti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)