Mustjala vald esitati presidendi tunnustuse saamiseks (1)

Saare maakonna kauneima kodu valimise ekspertgrupp esitas vabariigi presidendi kantseleisse ettepaneku tunnustada “Kaunis Eesti kodu 2009” rahvusliku programmi raames Saare maakonnast viit komisjoni poolt väljavalitut.

Kuressaare linnas osutus tunnustamise vääriliseks kaks korterelamut: Pargi 4 ja Õie 1. Omavalitsustest jäi kandideerima Mustjala vald ning sealsed parimad: Helma ja Mati Heinmetsa Nurme talu ning Tagaranna kaluriküla (külavanem Taivo Lõugas).

Ekspertgrupi esimees Leo Filippov ütles Oma Saarele, et Mustjala valla heakorra-alase taseme tõus on viimastel aastatel märgatav olnud.

“Vald on hakanud sel alal väga tõsist tööd tegema ja tulemus ongi käes,” märkis Filippov. “Eks oma tõuke Mustjala valla esitamiseks presidendile tunnustamiseks andsid ka samast vallast leitud kauneim maakodu ja kauneim küla.”

Vallavolikogu esimehe Toivo Lõhmuse sõnul on heakorrale viimastel aastatel tõesti suurt rõhku pandud.

“On meeldiv tõdeda, et seda on märgatud. Ka meie oma valla konkursile on üha rohkem kandidaate esitatud,” ütles Lõhmus. “Mitte ainult Mustjala keskuses, vaid ka külades tehakse kodude korrastamisel üsna tublit tööd.”
President Toomas-Hendrik Ilves viib kaunite kodude autasustamistseremoonia sel aastal läbi 16. augustil Kuressaares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)