Kullamees Kruusmägi: siin puudus igasugune loogika (1)

Kullamees Kruusmägi: siin puudus igasugune loogika

ÄRA TEGIN: Kaarel Kruusmägi võis kaldale jõudes pöidlad püsti tõsta. Võit oli käes. Napilt, aga ikkagi.
Raul Vinni

Saarte mängude purjetamisvõistlus toimus seekord tuuleoludes, mida vist ükski purjetaja isegi unes ei taha näha. Keerulistes tingimustes suutis võidu võtta saarlane Kaarel Kruusmägi.

“Raskelt tuli,” oli Laser Radial klassis seilanud Kruusmägi kokkuvõttev kommentaar. Mariehamni linna külje all lahesopis toimunud võistlusi iseloomustasid peamiselt pidevalt muutuvad tuuleolud.

“Tuul keeras iga kahe minuti tagant,” selgitas Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja Kruusmägi ja lisas, et kui suurel merel on võimalik tuule käitumist ehk ette aimata, siis siin puudus tuuleoludes igasugune loogika. Võitis see, kes suutis muutunud oludele kiiremini reageerida ja kavalam olla. Purjetaja oma sõnul pole ta nii keerulistes tuuleoludes enne sõitnud.

Kruusmägi alustas võistlust esimestes sõitudes kindlate võitudega ja kokkuvõttes suure ülekaaluga. Teisel päeval oli ta esimeses sõidus kuues ning teise suutis võita. Kolmandal päeval tegi Kruusmägi oma olukorra ise keeruliseks, kui valestardi eest pandi talle karistuseks kirja viimase koha punktid.

Siiski püsis Kruusmägi edu halvima tulemuse mahaarvamisel jälitaja ees viiepunktine. Neljandal päeval tuulevaikuse tõttu sõite ei toimunud ning viienda päeva hommikul oodati jällegi tuult. Seda ka tuli. Puhus kohati kuni 10 m/s ja tekitas madala, kuid tiheda laine, mis sõidu veelgi ebamugavamaks tegi.

Esimeses sõidus lõpetas Kruusmägi neljandana. Kuna peakonkurent Wighti saarelt oli esimese sõidu võitnud, oli Kruusmägil vaja lõpetada viimane sõit halvimal juhul kohe tema järel.

Richard Talbot asus ka kohe sõitu juhtima ning Kruusmägi püsis kolmandal kohal kuni viimase allatuule otsani. Tema leivanumbriks nimetatud sõidus suutis ta enda ees sõitvast Bermuda mehest mööduda ning lõpetas teisena. Kokkuvõttes ühepunktiline edu ja kuld. “Eks ma tegin mõne lolluse ikka ka,” ütles Kruusmägi siis, kui medali värv juba teada oli.

Olles võitnud sama klassi kulla ka kaks aastat tagasi Rhodosel, hindas Kruusmägi Ahvenamaa võitu väärtuslikumaks, lisaks ilmale oli ka konkurents tugevam.

Head sõitu tegi ka teine SMS purjetaja – Liina Kolk, kes kokkuvõttes platseerus 24 sõitja hulgas 10. kohale. Kolk ütles, et võistlus oli kasulik eelkõige kogemuse saamiseks.

Teistest saarlastest võitsid üleeile õhtul ja eile pronksmedali Anu Vares naiste kettaheites. Poolmaratoni jooksnud meeskond võttis hõbemedali, kaotades napilt Gotlandile. Meeskonda kuulusid Ando Õitspuu, Tõnis Juulik ja Kalev Õisnurm. Raigo Saar hüppas end hõbedale kolmikhüppes tulemusega 14.49 ja laskija Svedlanna Babenkova sai ühe punktilise eduga pronksi 25m sportpüstoli harjutuses.

Saarte mängud lõpevad Ahvenamaal täna õhtul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)