Ebaseaduslikust kaldakaitseehitisest sai seaduslik supelsild (1)

Torgu volikogu esimehe Mihkel Undresti Türju külla rajatud kaldakaitseehitisel enam õiguslikke probleeme ei ole, sest Torgu vallavolikogu kinnitas eelmisel nädalal ehitise tagantjärele esitatud detailplaneeringu, mis näeb ette muuli kohandamise supelsillaks.

Selleks pikendatakse muuli otsas asuvat kivitreppi ja lisatakse suplushooajaks puidust trepp. Samuti nähakse ette paadislipi lisamist külaelanike paatide vette laskmiseks.

Muuli omanik Mihkel Undrest ütles Oma Saarele, et kõik on nüüd nii, nagu peab ja keskkonnainspektsioon sai kõik, mida tahtis. Midagi muutma Undresti sõnul aga ei hakata, kõik on juba olemas.

Asi sai nüüd lihtsalt seaduste järgi korrektseks. Lisatakse vaid päästerõngas ujujatele, ütles Undrest.

Omaniku sõnul on muulil olnud kogu aeg olemas nii paadislipp kui ka merre viiv betoontrepp, kohal käinud eksperdil jäid need tormi tõttu lihtsalt nägemata.

Vaidlus muuli ümber puhkes 2007. aasta keskel, kui ärimees ja Torgu vallavolikogu esimees Undrest rajas oma koduranda Torgu vallas Türju külas tormitõkkeks kividest ja betoonist kaldakaitserajatise.

Kuigi Torgu vallavalitsus andis Undrestile tagantjärele muuli kasutusloa, pidas keskkonnainspektsioon seda ebaseaduslikuks ja karistas Undrestit. Detailplaneeringu menetlemise käigus esitati mitu vastuväidet, mille osas kokkuleppele ei saadudki, ja vaidlused jõudsid ka maavanema järelevalvesse.

Maavanem leidis, et vastuväitest hoolimata võib Penumetsa II kinnistu detailplaneeringu kehtestada ja seda Torgu volikogu 26. juunil ka tegi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)