Saarlased pakuvad Ahvenamaa meediale kõneainet (1)

Saarlased pakuvad Ahvenamaa meediale kõneainet

PAKUB HUVI: Saaremaa korvpallur Rene Kiil loeb huviga kohalikku lehte. Eriti siis, kui saarlastest kirjutatakse.

Saarte mängudel on juba igapäevaseks traditsiooniks kujunemas, et hommikusöögilauas kohalikku lehte lahti lüües leiad sealt mõne loo saarlastest.

Selleks on ainest andnud näiteks meeskorvpallurite ligi 100-punktine võit Ahvenamaa üle või siis meie naisjalgpallurite 20-väravaline kaotus korraldajasaarele.

Nii oli teisipäevases Ålandstidningenis lugu sellest, kuidas meie naisjalgpallurid Ahvenamaalt lakki said.

“Me andsime alla juba pärast viiendat väravat,” tsiteerib leht Saaremaa mängijat Katri Hoogandit. Samuti kirjutatakse, et saarlannade nii suur allajäämine oli muret tekitanud mängu sekretariaadilauas, kuna väljaku tabloo näitas numbreid ainult kuni 19-ni.

Rõõmsamaid noote saarlaste kohta leidis aga kolmapäevasest lehest, kus üle külje loos oli uhke pilt korvpallur Mart Kõrgessaarest palli pealt korvi surumas. Lugu ise kandis pealkirja “Saaremaa purustas Ålandi uue koosseisu”.

Teatavasti võitis Saaremaa korraldajate meeskonda 120 : 26.
Leht tsiteeris Rene Kiili, kelle sõnul võeti seda mängu kui treeningut. Ajakirjanik oli küsinud ka Saaremaa treenerilt Marko Oolult soovitust, kuidas Ahvenamaa võiks ennast paremaks muuta. Oolu soovitus kõlas, et võiks muretseda paar pikemat mängijat ja seda eriti keskpositsioonile.
Pikem lugu oli lehes ka Saaremaa naisvõrkpalluritest, kes samuti Ahvenamaast jagu said.

Ålandstidningen annab iga päev välja Saarte mängude erilehe, mis on nii inglise kui ka rootsi keeles. Kohalikku lehte jagatakse võistluspaikades ja majutuskohtades mängude ajal tasuta. Kindlasti on kõnekas fakt ka see, et Ålandstidningeni peatoimetaja Jörgen Persson on Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni juht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)