Üle turu levib maasikalõhn

Üle turu levib maasikalõhn

MAASIKALE! Mari tuli hommikul selleks spetsiaalselt turule, et maasikaid osta. Kaubale sai ta Alvar Keskülaga Tagaverelt.
Peeter Kukk

See tähendab, et saaremaised maasikad on valmis saanud. Esmaspäeva hommikul oli oma marjatopsikud ostjaid ootama sättinud tervelt kuus müüjat ja kilo hind kõikus 50–70 kroonini.

Elve Turja, kelle maasikamaa laiub Kaali kandis tervelt ühel hektaril, kiidab tänavust saaki. “Pisut hiline on, aga saak on tänavu päris hea. Ilmad läksid ilusaks ja marju tuleb muudkui juurde.”

Elve kurdab, et marjad meeldivad paraku ka hakkidele ja rebastele ning mõni kahejalgnegi arvab, et põllu pealt võib korjata igaüks. “Aga meil töötab hästi naabrivalve,” muigab naine.

Saagi koristamisel on abiks lapsed, lapselapsed, miniad. Kui aga omanikuga kokku leppida, võib põllult marju ka ise korjata, hinnaga 30 krooni kilo.

Tänavuse saagi üle ei kurda ka Tagavere mees Alvar Kesküla. “Vihma tuli piisavalt ja nüüd on päikest ka. Marjad küpsevad usinasti.”

Lembit Kirss ütleb, et tegelikult on need ema maasikad, mida tema müüb. Kuigi maasikamaa Saiklas on vaid 3 sajandikku suur, on asi ennast igal juhul ära tasunud. “Mul on siin sordid Kent ja Polka. Praegu tuleb marju ilusti, kuigi esimene tell läks vihma tõttu päris raisku.”

Maasikad on hetkel turul minevaim kaup. Ostavad vanad ja noored. Ja tõsi ta on, neist suviselt lõhnavatest marjatotsikutest on raske mööduda, ilma et oma rahakotti 25-kupüüri võrra ei kergendaks. Kõik maasikamüüjad kinnitavad aga, et marjad lähevad mõne aja pärast odavamaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)