Täna lõpeb õppelaenu hüvitamise taotluste vastuvõtt

Kõrgkooli lõpetanud ja vähemalt aasta riigi- või munitsipaalametis töötanud isikutel on täna viimast päeva võimalus esitada tööandjale taotlus õppelaenu hüvitamiseks.

Taotluse tööandjale saavad kuni 30. juunini esitada riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuse ning avalik-õigusliku juriidilise isiku juures töötavad inimesed, kellel on kool juba lõpetatud ja avaliku teenistuse staaži vähemalt 12 kuud. Uue korra kohaselt kustutab riik alates 1. juulist õppelaenu ainult tänase seisuga hüvitise saajatele.

“Kel seisuga 30. juuni on õigus õppelaenu kustutamiseks, nende jaoks ei muutu midagi; neilt seda õigust ära ei võeta,” ütles Kuressaare linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis. “Kes aga kooli edaspidi lõpetavad või pole tänase seisuga taotlust õppelaenu hüvitamiseks esitanud, peavad laenu juba oma rahakoti arvelt kustutama.”

Takkise sõnul on Kuressaare linnas praegu inimesi, kel on õigus õppelaenu hüvitamist taotleda, umbes 80. “Kui palju on aga neid, kes seoses uue korra kehtima hakkamisega kaotavad ja kannatavad, seda ei oska ma öelda,” ütles ta. “Sest registrit selle kohta, kes praegu õpivad ja kel on varem olnud lootus õppelaenu kustutamisele, me ei pea.”

Linnavalitsuse rahandusnõunik lisas, et Eesti valitsuse otsus peatada õppelaenude kustutamine kutsus juunis kuressaarlaste hulgas esile paraja segaduse ja isegi paanika. “Vähemalt kümmekond aktiivsemat inimest käis siin meie juures infot küsimas,” rääkis Takkis. “Inimeste mure igati mõistetav. On ju olemas säärane asi nagu õigustatud ootus – õigus õppelaenu hüvitamist taotleda on olnud juba kaua aega ja nüüd järsku, vaid kuu aega tagasi teavitati, et õppelaenu hüvitamine lõpetatakse täielikult. Loomulikult tekitas see inimestes paanikat.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)