Karli Kontkar tõi saarlastele esimese kuldmedali – judos

Karli Kontkar tõi saarlastele esimese kuldmedali – judos

VÕIDUHEIDE: Karli Kontkar (valges kimonos) suutis finaalis vastast heita kõrgete punktide vääriliselt. Tasuks saarlaste esimene kuld Ahvenamaal.
Raul Vinni

Saarlaste kullaarve Ahvenamaal toimuvatel Saarte mängudel avati juba teisel päeval, kui judoka Karli Kontkar tähistas oma 17. sünnipäeva kuldmedalivõiduga.

“Väga hea, muud ma öelda ei oska,” sõnas Oma Saarele hetk pärast medalivõitu Kontkari treener Heigo Kips, kes oli silmnähtavalt kuldmedalist liigutatud.

Kuula intervjuud Karli Kontkariga!

Pani kõik mängu

Kuni 66-kilogrammiste meeste finaalmatšis kohtus Kontkar Mani saare esindaja Joshua Carine’iga, kelle võitmiseks läks saarlasel kogu ettenähtud aeg. Matši aktiivsem pool oli Kontkar, kes tegi kaks punktide väärilist heidet vastase nulli vastu. Seevastu oli teekond finaali olnud Kontkarile suhteliselt kerge.

Kõik kolm vastast alistusid kiiresti ja ippon’i ehk siis puhta võiduga. Kontkar tunnistas ka ise, et esimesed võidud tulid kuidagi kergelt, kuid kümnete saarlastest poolehoidjate silme all toimunud finaalis pidi rohkem vaeva nägema.

Oskab jalgadel seista

“Olen väga rahul. Maadlus tuli kõik väga hästi välja,” ütles Kontkar, kes oma sõnutsi ei julgenud kulda loota. “Medalit lootsin, aga kulda ei uskunud,” kinnitas noormees, lisades, et kulla näol tegi ta endale parima sünnipäevakingi, mida tahta saab.

Seevastu Kontkari treener Heigo Kips ütles, et kuld on tema jaoks ootamatu. Kips lausus, et kordaminekuks oleks loetud juba ka 5. kohta. Samas oli Karli Kontkar treeneri sõnul igati kulda väärt.

“Ta kasutas ära kõik, mida oskas,” kinnitas treener, öeldes, et võit on seda rohkem väärt, et vastased olid kõvast puust. “Finaalis võis näha tõeliselt heal tasemel maadlust,” hindas Kips.

Oma õpilase tugevatest külgedest, mis võidule viisid, nimetas Kips head taju, kiirust ja tehnikat. Lisaks on Kontkaril tema meelest hea tasakaal. “Ta oskab jalgadel seista,” märkis treener.

Judost on saamas paraadala

Ühtede esimestena mängudel võistlustulle astunud judokad on saarlaste medaliarve avanud vägagi jõuliselt. Pühapäeval võitsid pronksid Taavi Eigo kuni 61-kg seas ja Mario Väin kuni 90-kg meestest. Pronksikohtumiseni jõudsid, kuid pidid seal tatamilt kaotusega lahkuma Priit Paomees ja Kleron Kiirend.

Alles teist korda mängudel osalevad judokad on medalid võitnud nii 2007. aastal Rhodoselt kui ka nüüd. Saaremaa delegatsiooni juhi Mati Mäetalu sõnul on judokad tõestanud, et nendes on sisu, ja medalite arvult on judost kujunemas Saaremaa üks n-ö paraadalasid Saarte mängudel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)