Saarte mängude avapäev: Saaremaale neli medalit

Saarte mängude avapäev: Saaremaale neli medalit

Genro Paas on kätte saanud vasaraheitepronksi. Kas tänases kuulitõukes tuleb kirkam medal?

Laupäeval Ahvenamaal alanud 13. Saarte mängude avapäev oli saarlastele edukas. Kokku neli medalit toodi koju judos, kergejõustikus ja laskmises.

Saarlaste esimese medali eest hoolitse judokas Taavi Eigo, kes oma 19. sünnipäeval teenis pronksi kehakaalus kuni 60 kg.

„Uskumatu,“ arvas endale kolme võidu ja ühe kaotusega ilusa kingituse teinud Eigo Oma Saarele vahetult pärast pronksivõitu.

Judost tuli medalilisa kehakaalus kuni 90 kilogrammi, kus Mario Väin samuti pronksmedali teenis. Väin ütles, et pühendab viimase, medali toonud matšivõidu treenerist isale.

Seni kirkaima medali tõid Saaremaale laskjad. Lembit Mitt ja Karl Erik Vidar Fagerström võtsid hõbeda 25 m 30+30 lasu revolvrivõistluses. Lembit Mitt tõdes, et tulemus oleks võinud olla ka kullavääriline, kui ei oleks olnud ebaõnne esimeses voorus, kus kumbki mees ei tabanud märki. Võistluse võitis Gotland vaid 16-punktise eduga.

Laskjad pidasid eile maha koguni neli erinevat meeskondlikku võistlust. Kolmes esimeses oldi neljandad ning viimasest tuli medal. „Meil oli aega enne viimast võistlust eelmistest järeldusi teha,“ muigas Mitt.

Päeva viimase medali eest hoolitses Genro Paas, kes vasaraheites suutis 53.77, millega teenis pronksi. Paas jäi enda sõnul võistluse ja tulemusega rahule. Eelkõige seetõttu, et kirkamad medalid võis konkurentidele nende eelnevate tulemuste põhjal juba varem kaela panna.

Pikemalt loe Saarte mängudest teisipäevasest Oma Saarest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)