Vallad sõdivad prügiveo hinnatõusu vastu (3)

Vallad sõdivad prügiveo hinnatõusu vastu

PRÜGILE PRÜGI KOHT: Kui saarlaste jäätmeid hakatakse mandrile vedama ja see tõstab prügiveo hinda, tuleb see elanikel kinni maksta. Loodetavasti ei sunni hinnatõus vedama jäätmeid selleks mitte ette nähtud kohtadesse.
KRISTIN PUCK

Kuus Ida-Saaremaa valda, keda puudutab OÜ Prügimehe soovitav hinnatõus, ei ole ettepanekut kinnitanud. Prügimehe põhjendused ei ole valdade sõnul piisavad.

“Kuskil on valupiir,” ütles Muhu vallavanem Tiit Peedu, lisades, et mujal on majandusolukord sundinud hindu stabiliseerima ja ta ei saa nõustuda praeguses olukorras hindade tõstmisega, kui inimeste palku niigi kärbitakse.

Ladestamine kallineb kaks korda

Peedu ei näe põhjust, miks peaks vald kasvatama mingi firma kasumit. Vallavanema sõnul ei ole hinnatõusu piisavalt põhjendatud.

Prügimehe juhataja Riivo Asuja põhjendas Muhu vallavalitsusele ja -volikogule saadetud kirjas hinnatõusu jäätmete ladestushinna enam kui kahekordse tõusuga.

Muhu volikogu ei ole lõplikku otsust veel teinud, Prügimehe ettepanek võeti lihtsalt teadmiseks ja läbirääkimisi jätkatakse.

Muhu vallavalitsuse liikme Raido Liitmäe sõnul tekib pärast Kudjape prügila sulgemist veider olukord, kus nende prügi sõidutatakse läbi Kuressaare ja siis uuesti läbi Muhu mandrile.

Prügimees on Liitmäe sõnul kinnitanud, et kui nüüdse hinnatõusuga nõustutakse, siis uut tõusu, seni kui nemad on piirkonnas ainuteenindajad, karta ei ole.

Pöidel valitsuse ja volikogu vastasseis

Vaidlused käivad ka Pöidel, kus volikogu ütles hinnatõusule ei, kuid vallavalitsus saatis määruse uuesti volikokku tagasi.

Vallavanem Jüri Linde ütles, et kuna tõus tuleneb ladestushinna suurenemisest, peab sellega leppima. Pöide vallavolikogu esimees Mihkel Käärid on arvamusel, et ilmselt tuleb säärane otsus siiski ka vastu võtta.

Äraootaval seisukohal on ka Orissaare vald, kus volikogu esimees Evi Männik leiab küll, et tõus on liiga järsk, kuid ometi lükati ka Orissaares otsuse tegemine järgmisele istungile. Seni käivad läbirääkimised. Volikogud tulevad taas kokku augustis.

Hinnatõus kuues vallas

Enim kallinevad just suurte konteinerite tühjendamistasud. Kui 80-liitrise konteineri tühjendamise hind tõuseb osaühingu Prügimees kava kohaselt umbes 3,4 protsenti, siis ühe kuupmeetrise mahuga konteineri eest tuleb hakata maksma ligi 40% rohkem ja 4,5-m³ konteineri eest 33% enam.

Hinnatõus ähvardab Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pöide ja Valjala valda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)