Saaremaa jaanikülaliste arv vähenes (2)

Ajavahemikus 19.–24. juuni tuli Saaremaale ligi 8700, mullu samal ajal aga ca 9400 sõidukit, seega tänavu 700 võrra vähem. Hiiumaale saabus sõidukeid sel aastal 3220, mida on täpselt sama palju kui mullu.

OÜ Väinamere Liinid teatel toimis Lääne-Eesti saarte ja mandri vaheline reisiliiklus aasta kõrgeima nõudlusega jaanipühade perioodil sujuvalt ning ooteajad sadamates olid mulluste aastate samade päevadega võrreldes oluliselt lühemad.

“Meeldiv on tõdeda, et reisijate teadlikkus on tõusnud ja reisimist planeeritakse põhjalikumalt,” lausus Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Tema sõnul on nõudlus kunagiste nn tippkellaaegade osas vähenenud ning sõiduks valitakse e-piletikeskkonna tuulelaevad.ee abil eelkõige vabad reisiajad ja saabutakse sadamasse teadlikult siis, kui väljuval reisil on piisavalt ruumi.

Kui kõige suurem koormus langeb tavaliselt saartelt lahkumise päevale 24. juunile, siis tänavu toimus just selle päeva osas suur muutus – Saaremaalt lahkus pühade viimasel päeval mulluse sama päevaga võrreldes ligi 25% vähem sõidukeid ja Hiiumaalt isegi pea 30% vähem sõidukeid.

Reisiaegade ühtlasemat hajutamist oli näha ka sadamates, kus ülipikki järjekordi ei tekkinudki. “Saaremaalt lahkumisel ei olnud üle tunni kestvaid ooteaegu – hoopis vastupidi, oli hetki, kus vabagraafikus sõitvad laevad ootasid sadamas sõidukeid, et pardakohad täis saada. Hiiumaalt lahkumisel olid pikemad ooteajad, kuni umbes 4-tunnised, mis on oluliselt vähem kui varasematel aastatel,” kirjeldas Hiiuväin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)