Muhu vald küsib Koguva karjääri kaeveloa endale (2)

Muhu vallavalitsus taotleb endale Koguva dolokivikarjääri maavara kaevandamise loa, et omada kontrolli sealse dolokivi kaevandamise üle.

“Soovime, et kaeveluba oleks meie käes ja kui nad [teedevalitsus] tahavad näiteks 10 000 kanti kaevandada, siis meie järelevalve all. Et vald ja kohalik kogukond teaksid, mis seal täpselt toimub,” ütles Muhu vallavanem Tiit Peedu Oma Saarele. “Loodetavasti võtame sellega kohalike hirme maha.”

Ajaloolise Koguva küla lähedusse jääva dolokivimaardla avamise üle käis paar viimast aastat vaidlus Saarte teedevalitsuse ja kohaliku kogukonna vahel.

Teedevalitsus kinnitas, et karjääri avamine on vajalik vaid Muhu teede ehitamiseks ja remondiks ning maavara välja vedama ei hakata. Karjääri vastu sõdinud muhulaste arvates rikub see aga kohalike turismitalunike teenimisvõimaluse, lõhkamistööd sogavad kaevuvee jne.

Karjääri avamise keskkonnamõju hindamise käigus leiti siiski, et mõju ei ole suur ja dolokivi võib kaevandama hakata.

Tiit Peedu soovib, et teedevalitsus oma maavara kaevandamise loa taotluse tagasi võtaks ja vald saaks selle endale küsida. Peedu sõnul kohtub ta ses küsimuses Lääne teedevalitsuse juhtidega tuleval teisipäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)