Elupäästja tormas puhkepäeval appi (1)

Elupäästja tormas puhkepäeval appi

FOTO SÜNDMUSKOHALT: Meelis Kombe Uuel tänaval vahetult pärast majaperemehe päästmist tehtud fotol.
Päästekeskus

Sõbra helistamise peale oma vabal päeval õnnetuspaigale rutanud päästja Meelis Kombe kustutas laeni ulatuvad leegid ning tõi suitsu täis korterist välja uimase mehe.

“Hetke ainult kõhklesin, kas minna aknast sisse või mitte, mul olid ju lühikesed püksid ja pluus, ning tuletõrjujana tean, mis riided seljas olema peavad,” meenutas esmaspäeva õhtul Kuressaares Uuel tänaval aset leidnud sündmusi linna päästekomando töötaja Meelis Kombe.

Siiski otsustas ta siseneda ning tänu tema kiirele tegutsemisele saab tagantjärele öelda, et tegu oli õnneliku õnnetusega.

22. juuni oli Meelis Kombel vaba päev ja ta niitis parajasti oma koduõues muru, kui võttis vastu sõbra telefonikõne. Sõber teatas, et tema naabermajast tuleb suitsu ja leegid on aknast väljas. Kähku kontrollinud, kas päästjatele on teatatud, ruttas Kombe Uuele tänavale.

Häirekeskus sai väljakutse 22. juunil kell 16.47, et Kuressaares Uuel tänaval on köögis pliidil toit kõrbema läinud ning maja paksu suitsu täis.
“Tean ju neid olusid ja hakkasin mõtlema, et on jaanitulede aeg ning põhiauto võib hoopis kusagil väljas olla,” rääkis Kombe, kes teab ka seda, kui tähtis on päästetöös iga sekund.

“Kui kohale jõudsin, olid aknast leegid väljas,” ütles Kombe, lisades, et aknast sisse roninud, leidis ta eest gaasipliidil kõrbeva poti. Laeni ulatuvad leegid õnnestus mehel summutada.

“Alarmid töötasid, tuba oli paksult suitsu täis,” rääkis Meelis Kombe, kes kogenud päästjana otsustas toad läbi käia ning leidiski voodis lamava mehe. Kombe tõi majaperemehe õue ja andis päästjate ning kiirabi hoolde, kes ta haiglasse toimetasid.

“Õnnelik õnnetus,” tõdes Kombe, kes jääb samas seisukohale, et mõtlematult ei tohiks põlevasse majja siiski sisse ronida, vaid olukorda peab adekvaatselt hindama.

“Tubli mees,” ütles Meelis Kombe kiituseks Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe. Ta lisas, et päästjad on oma tutvusringkonnas alati tuntud ja teatud inimesed, kelle käest võib abi ja tuge loota.

See juhtum ei ole üksteist aastat päästjana töötanud mehe jaoks sugugi esimene. “Ta on ennegi tublisid tegusid teinud,” märkis Lindmäe.

Tänavu veebruaris pälvis Meelis Kombe koos Eiko Oriehovsiga inimese päästmise eest päästeteenistuse aumärgi ja elupäästja medali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)