Võidutuli jagati tänavu laiali Kaalis (5)

Võidutuli jagati tänavu laiali Kaalis

TULD VASTU VÕTMAS: Lisaks omavalitsusjuhtidele, kes võidutule valdadesse viisid, said ka kohale tulnud inimesed oma kodulõkke süütamiseks tule võtta otse maavanema käest.

Tänavu jagati Jõgevalt helikopteriga Saare maakonda toodud võidutuli 23. juunil laiali Kaali meteoriidikraatri veerel.

Tõrvikuga olid kohale tulnud pea kõikide Saare maakonna omavalitsuste esindajad, keda saatsid Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad. Trompetimängu saatel moodustasid tõrvikutega vallaesindajad koos naiskodukaitsjatest saatjatega ringi ümber Kaali kraatri veesilma.

Pärast pidulikke sõnavõtte andis Saaremaa tuletooja vanemseersant Leevi Naagel võidutuletõrviku üle maavanem Toomas Kasemaale ning seejärel said oma osa tulest kõik kohale tulnud omavalitsuste esindajad. Maavanem tegi võidutulega Kaali kraatrile ringi, jagades seda kõigile.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaise Rita Loeli sõnul on tegemist toreda sümboliga, et just naised tule vastuvõtjad olid.

“Kui kaitseliitlane käis tulel järel, siis meie olime vastu võtmas,” ütles Loel, kelle sõnul oli see esimene kord, kus tule vastuvõtjateks olid naiskodukaitsjad.

Piduliku meeleolu lõi lisaks sõnavõttudele ühinenud naiskoor Pihtla Ätsed Marika Metsa juhendamisel.

President Toomas Hendrik Ilves andis võidutule maakondade tuletoojatele üle 23. juunil kell 11 alanud võidupüha paraadil Jõgeva keskväljakul.
Iga maleva kaitseliitlane viis võidutule kodumaakonda, kus see anti maakaitsepäeva tähistamise üritustel omakorda üle valdade/linnade esindajatele, et see jõuaks nii kogu Eesti jaanituledele.

Võidutule maakondadesse saatmise komme pärineb aastast 1936, kui president Konstantin Päts süütas pealinnas võidupühaüritusel võidutuletõrviku ja mootorratturitest kaitseliitlased viisid tule laiali üle riigi igasse linna ja maakonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)