Valjala laulupäev läks hästi korda

Valjala laulupäev läks hästi korda

HAKKAME PEOGA PIHTA: Laulupäeva avasõnad ütles Valjala vallavanem Kaido Kaasik.

Pühapäeva õhtupoolikul kõndisid rõõmsalt ühises rongkäigus Valjala alevikust maalinnale nii laulukoorid kui ka tantsurühmad naabervaldadest ja Kuressaarest ning külalised. Külas olid seekord kauaaegne Valjala segarühma sõpruskollektiiv, tantsurühm Maidla Ida-Virumaalt ja kõige kaugemalt tulnud külalised Soome sõprusvallast Pirkkalast. Rongkäiku saatsid akordionil Õie Pärtel ja Meelis Mereäär, lisaks põristasid trumme Jarmo Moilaneni trummiringi lapsed. Seoses läheneva suure laulu- ja tantsupeoga oli seekordse laulupäeva moto “Üheshingamine” ning lauldi ja tantsiti tänavuse suure laulu- ja tantsupeo repertuaari.

Valjala valla kultuurinõunik Anne Auväärt rõõmustas, et üritus hästi sujus. “Kontsert oli tore. Külalised Pirkkalast olid eriti vaimustunud, “ rääkis Auväärt, lisades, et soomlased suisa kadestavad meid – et noored ja vanad on kõik rõõmsalt koos ja et sellises väikeses maakohas säärast pidu korraldatakse.

Laulupäeva avasõnad ütles Valjala vallavanem Kaido Kaasik. Muusikalise avasignatuuri tegid trummimees Jarmo ja Jarmo isa Mauri Moilanen Pirkkalast trompetit puhudes. Poolteist tundi kestnud meeldejääv kontsert lõppes ühislaulu ja tantsuga “Oige ja vasemba”.

Esinejaid oli laulupäeval üle kahesaja, kokku 18 kollektiivi. Valjala valla enda omadest astusid üles lasteaia mudilased (juh Sirje Munk), Valjala põhikooli mudilaskoor (Helen Aasmaa) ning 4.–5. kl ja 7.–9. kl segarühm Anne Heinsalu juhendamisel, segakoor Waldia (Õie Pärtel), Valjala nais- ja segarühm (Mari Soots), Sakla Viktooria, rahvamaja trummiring (Jarmo Moilanen). Teistest valdadest olid kohal Karja segakoor (Tiina Oks), Leisi keskkooli 4.–5. kl ja 7.–9. kl segarühmad (Meeli Stankevitš), Orissaare naisrühm Koidukiir (Janne Hints), Laimjala veteranide tantsurühm Kedrus (Mae Nõu), Muhu segakoor (Leena Peegel) ja segarühm (Anneli Tamm). Kuressaare linna esindas segakoor Helin (Mai Rand). Lustlikke lõõtsalugusid pakkusid külapillimehed Ain Hannus ja Meelis Mereäär.

Anne Auväärt rõõmustas, et ilm üritust igati soosis: “Aga eks Viktoril (Valjala rahvamaja juhataja – toim) oli taevaisaga kokkulepe, et ei sajaks,” arvas ta. Esinejatele pakkusid kehakosutuseks sooja suppi kohalikud naiskodukaitsjad.

Valjala laulupäev leiab aset iga kolme aasta tagant, viimati tuldi kokku 2006. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)