Muhu uudissed: Miks oo eesti inimesel nõnnapalju viina taris?

Enne-jaani seisis üks pereisa poodis pitkas järjekordas ja pidas hinge kindi, et keegid ainumast lettis oln torti ta eest ää ep ostaks. Kõik see mees ostis ta ees aga põhiliselt viina ja tort soadi õnnelikult kätte. Ma mõtle jälle, miks oo eesti inimesel nõnnapalju viina taris.

 Vene aegas aeti rohke viina ja muu kangema kraami joomise tarblisus selle kaela, et eestlane olle nii kinnine inimene – muidu ep soa sõnagid suust välja, reakimata näiteks tantsimisest. Mo meelest oo inimesed küll nõnnapalju juba muutun, et eestlased ilma abivahendita reakida oskavad juba kõik ja tantsida koa.

Joaniaegse varaomingu aas üks kalamees aas tee eares püsti ja tahtis randa soaja. Et eelmise õhta olle külas oln kange vägev joanituli ja kuidagid põle veel kaineks soan. Politsei soaje misegidpärast kurjaks, kui sa juhtival positsioonil vähe võtn oled. Istus kalamees autu peale ja palus kenaste, et ootame nüüd teist kalameest koa – see läin kottu “juure tooma”. Tulli teene kalamees, istus koa autu peale, hakkasime siis uie seltskonnaga ranna poole minema. Äkist see teene, vanam kalamees, küsis, et kuskohta me üldse sõidame. Nalja kui palju.

Kunstikooli üliõpilased köisid ühevoasta rinki ja maalisid kangeste hea meelega karvasid poetagusi külamehi. Eksootika missugune. Ja sedaviisi jälle oogid, et mis ühe meelest oo sõuke põnev ja erisugune, see oo teese meelest kangeste hirmus. Isegid joomarlusel võib sedaviisi leida mitu erinevad nägu ja tegu.

Nõnna lähtvad muist inimesi joanitulele paljast hakatuseks ja liduvad natukse aa pärast kojo varju. Ja muist käkkivad (tänapäiselt hängivad) ühel või teesel viisil ikka ominguni välja – mis pidu see muidu oo.
Muhu päevad said läbi seltsis joanibega. Et kenad ilma tegi, tänu taevataadile koa! Nüüd oo Juu Jääbi aeg, selle kohe oo kuulutusi ja kavasid igal pool väljas, ep hakka neid ümber reakima.

Aga üks kena üllatus oo vist koa tulemas – Juu Jääb kontserdikavase lisati Muhu noorde tüdrikute bänd L-duur. Nad oo palju kiita saon ja terit sõukstele inimestele, kis nende käekäigust hoolivad nende eest sii ja seal kostvad! L-duur esineb laupa, 27. juunil Ivo Linna ja Olav Ehala vahepeal ja õhtastpoole jazzitelkis sponsoritele ja korraldajatele. Pidage see meeles ja minge omasid voatama ja nendele kaasa elama!

Muhu Muuseumi õue peal soab laupa 27. juunil algusega kellu 16 kuulata ja voadata, noabervalla pillimeeste mängi nautida ja selle järele tantsigid vihtuda – külase tuleb Hanila kapell. Natukse piletiraha tulle koa seltsi võtta.
27. juunil peetse Muhus Piiri Motopargis Muhu Motomärul. Teada-tuntud krossirada võtte sellekorra uie kuju. Igat sorti rataste ja mooturitega sõiduriistad võtvad omavahel mõõtu ja pärast oo seal rokk-kontsert.

Tuleva nädalivahetusel oo küll Talinas suur Laulu- ja Tansipidu, aga Muhus soab 4. juuli õhtast voadata ja kuulata ja miks mitte tantsida Uiekopli õue peal Videvikukontserdil. Muhuse sõitvad külase setu poisid, mineva voasta kõikse param etno-rock-punk bänd Zetod. Kuidas kohja peale soaja, seda soab järele voadata Muhu kodulehe pealt ja kõiksugu juhendavad viidad pannasse kenaste moekaste välja. Kindlaste minge, kis ep pea mõjal olema! Istumiseks oo soovitav ise omale midagid pehmemad alla võtta.
Hellamaa Külakeskus annab teada, et nende uksed oo 1.–10. juulini tükkis kindi. Seal tehasse remonti ja internetipunkti ep pease siis koa.

Juulikuus oo tulemas Muhu Muuseumis käsitööpäevad. Muhulase juunikuu lehtes kirjas.

Koguva Kunstitallis soab veel viimase juunikuu päevani voadata Muhu kunstnike näitust. Juulikuus tulemas näitus taanlaselt Anders Hjulerilt, näituse nimi Ilmapuu dialoogid. Seda soab voatata alates 3. juulist.

Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)