Rootslanna jäi loomadest ilma (3)

Veterinaar- ja toiduamet võõrandab Kaarma valla Kungla külas elavalt rootslannalt loomad, kuid jätab talle alles loomapidamisõiguse, kuna selle saab ära võtta vaid kohus.

“Menetlus ei ole veel lõppenud, aga see lõpeb juulikuus loomade võõrandamisega,” ütles veterinaar- ja toiduameti Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson Oma Saarele.

Ta lisas, et praegusel momendil on rakendatud asendustäitmist, loomad on viidud parematesse tingimustesse ning nende eest hoolitsemise tagab Kaarma vald.

Kondised hobused ja surnud kanad leidis juuni alguses laudast konstaabel, kes päästjate abiga uksed avas.

Jürissoni sõnul laudast leitud loomad eriti kehvas seisus ei olnud, kuid loomapidamisruum ei vastanud nõuetele. Ta märkis, et kohus saab küll loomapidamisõiguse ära võtta, kuid seda veterinaarkeskus ei taotle.

“Praegusel momendil ei võeta temalt ära loomapidamisõigust ning ei ole määratud ka muud karistust, sest loomade võõrandamine on juba küllalt suurt karistus,” nentis Jürisson.

Majapidamisest, kus politsei kuu alguses avastas halvas olukorras peetavad loomad, leiti mõned päevad hiljem ka ebaseaduslikke relvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)