Linnakodanikud pakkusid ideid liikluse parandamiseks (6)

Kuressaare linnakodaniku komisjoni korraldatud linna liiklusteemalises küsitluses osales 50 inimest, kes tegid liikluskorralduse muutmiseks hulgaliselt ettepanekuid.

Ehkki küsitletutest enamuse arvates pole tasuta parkimine Kuressaares probleeme tekitanud, on siiski häiriv, et autosid pargitakse ülekäigurajal, värava ees jne. Puksiirid peaksid valesti pargitud autod ära vedama, pakkus üks vastaja.

Kuressaarde on juurde vaja parklaid ja parkimiskohti. Rohkem võiks kasutada sellist parkimiskorda nagu on Saaremaa kaubamajal (1 tund tasuta, edasi tasuline). Mõni parkimiskoht võiks olla ka tasuline, et poodi või postkontorisse minnes parkida saaks. Praegu pargivad linnas töötavad inimesed oma autod ilmselt terveks päevaks endistele tasulise parkimise aladele. Kui linn rikkamaks saab, võiks kesklinna ehitada maa-aluse parkla või parkimismaja.

Tehti ka ettepanek keelata parkimine perearstikeskuse ja endise pangamaja ees, sest see segab Garnisoni ja Komandandi tänava liiklust. Parkida tuleks bussijaama parklasse.

Taas kord kõlas ettepanek kesklinn autoliikluseks sulgeda. Kõlas arvamus, et vanalinnas peaks olema kiirusepiirang 30 km/h või 40 km/h. Suurema liiklusega tänavatel peaks olema ülekäigurajad (Lasteaia, Pikk, Tolli, Aia, Raekoja jm). Smuuli–Vallimaa, Tallinna–Mooni, Torni–Tallinna, Tallinna–Smuuli ja Smuuli–Pika tn ristmikele tuleks aga panna valgusfoor.
Autojuhtide soov on, et Slupi nurka tehtaks ringliiklus, mis lahendaks liiklemise probleemid.

Sarnase nn lamava politseinikuga nagu Lossi tänaval võiksid olla varustatud kõik vöötrajad vähemalt endise tasulise parkimise tsoonis. Ka kortermajade hoovialad peaksid olema tähistatud vastava liiklusmärgi ja “lamava politseinikuga”.

Samuti tehti ettepanekuid, selle kohta millised ühesuunalise liiklusega tänavad tuleks muuta kahesuunaliseks või vastupidi. Näiteks soovitati Raekoja tänav muuta lõpuni kahesuunaliseks, kahesuunalised võiksid olla ka Karja, Haigla ja Põhja tänav. Ühesuunaliseks soovitati muuta Uus ja Ravila tänav, samuti Suur-Sadama põik.

Küsitlusele vastates tehti ka ettepanekuid linnaliini busside graafiku ja marsruudi muutmiseks.

Linnakodaniku komisjon jätkab liikluskorralduse küsitluse arutelu augustikuu koosolekul, kus kuulatakse ära linnavalitsuse informatsioon küsitluse analüüsi tulemuste ja ettepanekute elluviimise võimalike tähtaegade kohta.

Komisjon leiab, et linn peab küsitluses tehtud ettepanekuid arvesse võtma linna üldplaneeringu liikluse osa väljatöötamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)