Saarlastele 69 tonni toiduabi (11)

Kolmapäeval sai Punase Risti Saaremaa selts kätte järjekordse toiduabi saadetise, mis läheb vähekindlustatud inimeste abistamiseks, ütles Eesti Punase Risti Saaremaa seltsi tegevsekretär Laine Kunnberg-Bortnikov.

“Kaup on toodetud ja erimärgistatud Leedus, müüa seda ei tohi, kõik see on mõeldud tasuta jagamiseks,” märkis Kunnberg-Bortnikov, kelle sõnul selgitavad abivajajad välja ja esitavad toiduabi saamiseks taotluse kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajad ja heategevusorganisatsioonid.

Saaremaa Punase Risti tegevjuhi sõnul peavad kõik toiduabi jagajad (sotsiaaltöötajad, heategevusorganisatsioonid, Punane Rist) toiduainete kohta arvestust. Tänavu jagatakse Saaremaal välja toiduabi 69 tonni: 24 tonni jahu, 18 tonni kaerahelbeid ja 27 tonni makarone. Eilseks oli Kunnberg-Bortnikovi andmete kohaselt abi vastu võtnud kümme Saare maakonna valda, täna peaks makaronid, jahu ja kaerahelbed kätte saama veel kolm valda ja Kuressaare linn.

“Suuremad toiduabi saajad on Leisi, Orissaare ja Kaarma vald ning Kuressaare linn,” sõnas Kunnberg-Bortnikov.

Puudustkannatavatel inimestel, kes soovivad toiduabi saada, soovitab Laine Kunnberg-Bortnikov ühendust võtta kohaliku sotsiaaltöötajaga või Punase Risti Saaremaa seltsiga. “Saaremaal juba alanud toiduabi jagamine näitab, et abi on väga oodatud. Saabunud tagasiside kohaselt on huvi selle vastu elav,” märkis seltsi tegevsekretär.

Järgmisel, 2010. aastal toiduabi saamiseks on Punase Risti Saaremaa selts tellimuse juba esitanud. Kogused on sama suured kui tänavu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)