17-aastane Sander Laht vabastas FC Kuressaare (5)

17-aastane Sander Laht vabastas FC Kuressaare

EMOTSIOONID TAEVAS: Sander Lahe viimase minuti värav mängus Paide vastu lõi emotsioonid nii üles, et isegi treener Važinski jooksis koos meeskonnaga väljakule väravat tähistama.

Sellist emotsioonide tulva jalgpalliväljakul nagu teisipäeval Kuressaare linnastaadionil vähemalt Saaremaal väga tihti ei näe. Selle põhjustajaks oli mängus Paide Linnameeskonna vastu viimasel minutil löödud iluvärav Sander Lahe poolt, mis lõpetas FC Kuressaare üheksamängulise võiduta seeria.

Mänginud pärast paidelase Silver Neemelo eemaldamist rohkem kui poolaja arvulises ülekaalus, ei olnud Kuressaare ikka veel suutnud, vaatamata mitmetele võimalustele, väravaarvet avada. Seda täpselt kuni mängu lõpuminutini, kui kuus minutit varem sekkunud Sander Laht võttis 25 meetri pealt vastaste söödu vahelt, möödus ühest vastasest ja suunas võimsa löögiga palli 20 meetrilt paidelaste paremasse väravanurka.

Vastaste väravavaht ei suutnud peale palli lennu vaatamise midagi teha.
Pingest vabanenud kuressaarlased alustasid võidutantsu, milles seekord ühines meeskonnaga ka end külakuhja alumiseks sokutanud treener Jan Važinski. Mees oli nii rõõmus, et kui kohtunik palus tal väljakult lahkuda, läks Važinski lihtsalt arbiter Roomet Tarajevi juurde ja embas teda.

Vahetus õigustas end

“Oi, b**!” olid ainsad sõnad, mida üksi treenerite pingil istunud Jan Važinski suutis pärast saarlaste võitu tähendanud lõpuvilet kuuldavale tuua, iseloomustamaks paar minutit tagasi juhtunut. Emotsioonid olid laes ning enda kogumine võttis aega.

“Sander tegi seda, mida oli oodata. Tal on hea tugev löök ja oskused,” kiitis Važinski õnnestunud vahetust, mida kroonis 17-aastase, muidu JK Sörve ridadesse kuuluva Lümanda noormehe esimene värav meistriliigas.
Važinski lisas, et üldse on viimastes mängudes juba edasiminekut näha.

“Sillamäe vastu mängisime ju hästi,” märkis treener eelmises voorus vaid löödud omavärava tõttu saadud kaotuse kohta. “Tänane esimene poolaeg oli tipp-topp,” nentis treener. Tema sõnul oli meestel mängu teisel poolel raske just psühholoogiliselt. Treener iseloomustas mängijate mõttekäiku järgmiselt: “Me oleme ülekaalus, meil on võitu vaja, väravat on vaja…” Selline olukord, kus tahtmine on suurem kui kaine mõtlemine, soodustab Važinski sõnul kergesti eksimuste juhtumist, kuid siiski suudeti seekord vastu pidada ja võit võtta.

Saadud võit viis Kuressaare taas Paidest mööda – tabeli seitsmendale positsioonile ehk siis tabeli tagumise otsa liidriks, sest kuuendal kohal paikneval Tulevikul on kaks korda samapalju punkte kui saarlastel.

Järgmine kohtumine – nädala aja jooksul juba kolmas – seisab Kuressaarel ees laupäeval Narvas ning seejärel sõidetakse Ahvenamaale, kus kolme päeva jooksul tuleb mängida kolm mängu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)