Ruhnu saab laevaühenduse Pärnuga (2)

Maavanem Toomas Kasemaa ning AS Kihnu Veeteed juhatuse esimees Toivo Kuldmäe sõlmisid eile lepingu Ruhnu ja Munalaiu vahelise laevaliini teenindamiseks kuni 30. oktoobrini 2009.

Parvlaev Amalie väljub Munalaiust 27. juunil, 18. juulil, 22. augustil, 19. septembril, 10. oktoobril kell 11.30 ja Ruhnust 28. juunil, 19. juulil, 23. augustil, 20. septembril, 11. oktoobril kell 7. Amalie mahutab Munalaid–Ruhnu laevaliinil 50 reisijat istekohtadega salongis ja kuni 50 liinimeetrit sõidukeid, kaubamahutavus on 35 tonni.

Kuna Saaremaaga Ruhnul laevaühendust pole, teatas Ruhnu ettevõtja Kaarel Lauk maavalitsusele, et on valmis korraldama suve jooksul Ruhnu ja Saaremaa vahel kümme laevareisi, juhul kui selleks leitakse dotatsiooniraha.

Oma Saarele ütles Lauk, et võimaliku dotatsioonisumma suurusest pole tal õrna aimugi, sest see sõltub reisijate arvust ja veetud kauba kogustest. “Oleme valmis tegema suve jooksul 10 reisi laevaga Arabella,” kinnitas OÜ Ruhnu Reisid juhataja Lauk. “Ruhnu Reiside ülesandeks jääks reiside korraldamine, sh broneerimistegevus, ja reisijatelt ning kaubaveolt tasu võtmine.”

Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõuniku Virge Piheli sõnul ei arva maavalitsus Laugu ettepanekust hetkel veel midagi.

Laugu teatel küsib kapten Lauri Kivirai Arabella ühe reisi eest ligi 35 000 krooni pluss umbes 4000 krooni sadamamaksudeks.

Lennuk lendab Ruhnu ja Kuressaare ning Ruhnu ja Pärnu vahet neljal päeval nädalas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)