Kallemäe koolist saab Eesti esinduslikumaid erikoole

Kallemäe koolist saab Eesti esinduslikumaid erikoole

KOOLIL UUS LOOK: Selline näeb Kallemäe kool välja pärast põhjalikke ümberhitustöid.
Riigi Kinnisvara

2010. aasta 1. septembriks saab Kallemäe kool uued õpperuumid ja ravikompleksi. Pärast pikalt väldanud kohtuvaidlusi allkirjastati leping Facio ehitusega sel teisipäeval.

“Oleme õnnega koos, et asi läheb liikuma,” ütles Kallemäe kooli direktor Arvi Liik, lisades, et kunagi ei või teada, millal raha otsa saab, ja ehitus võinuks niimoodi hoopis seisma jääda.

Esimese riigihanke vaidlustamise tõttu on kaotatud palju aega, mida nüüd üritatakse tagasi tegema hakata. Facio ehituse ehitusdirektori Toomas Kaareti sõnul suudetakse hoolimata viivitusest kõik õigeks ajaks valmis saada.

Bassein ja mullivann

Ehitusprojekt koosneb kahest etapist. Esimese käigus valmib peahoone juurdeehitis, kus leiavad koha 10 õppeklassi ja ravikompleks basseini ja mullivanniga. Kool saab endale ka mänguväljaku ja väliklassid, uued puhastusseadmed, võimla ja staadioni.

Varem pidid õpilased kasutama aulast ja keldrist kokku ehitatud pisikest võimlat. Kooli direktor Arvi Liik ütles, et väga oluline on ka tööõpetus- ja kodundusklasside valmimine.

Teine ehitusetapp näeb ette peahoone renoveerimist, selle ajaks kolitakse õppetegevus valminud juurdeehitisse.

Ja lapsevanemad ei pea enam otsima oma võsukestele kohta mõnes mandril asuvas abikoolis, pigem plaanib Kallemäe kool hakata korraldama üritusi, millesse kaasata ka teisi Eesti erivajadustega laste koole, ütles Liik. Näitena nimetas direktor eriolümpia võistluste korraldamist.

Pikk kohtuvaidlus

Ehitustegevuse alustamine on seni viibinud ehitusfirmade kohtuvaidluse tõttu. Esimese riigihanke võitis Facio ehitus, kuid Koger ja Partnerid vaidlustas tulemused, väites Facio pakkumise liiga odava olevat.

Hanke tellija Riigi Kinnisvara AS eraldas ehituse jaoks 35,5 miljonit krooni, kuid Facio pakkumus oli pea poole odavam. Hange võideti 18,5-miljonilise pakkumisega.

Koolidirektor Liik ütles, et end küll kahtlevat, et nii vähese raha eest kõik planeeritu ka valmis ehitatud saab, kuid ei ole kooli asi selle üle otsustada. Pakkumuste keskmine maksumus oli Liigi sõnul 26 miljoni krooni ringis.

Facio ehitusdirektor Toomas Kaareti sõnul tuleneb kokkuhoid sellest, et firma suudab hakkama saada väiksemate ülalpidamiskuludega. Samuti mõjutab hinda pidevalt halvenev olukord ehitusvaldkonnas.

Koger ja Partnerid vaidlustasid hanke märtsis ja asi jõudis välja riigikohtuni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)