Kääbusautod tuuritasid Saares ja Muhus (fotod)

Kääbusautod tuuritasid Saares ja Muhus (fotod)

KÄÄBUSAUTO JA SUUR MEES: Mõne mehe kasvu juures on nendesse autodesse istumine kindlasti üks paras kunsttükk.

Viimastel päevadel on Muhus ja Saaremaal nähtud üsna iselaadset autode karavani. Mõned neist on lausa kolmerattalised ja kõik autod on reeglina keskmisest pisemad.

Tegemist on Soome kääbusautode ühingu iga aastase retkega Eestisse. Seekord satuti üle kuue aasta taas Saaremaale.

Ühingu Eesti-poolne vastuvõtja, samuti kääbusautode fänn Uku Lindpere ütles Oma Saarele, et tegemist on omalaadse hobiga. Huvilised koguvad autosid, mille mootori töömaht ei ulatu üle 600 kuupsentimeetri, ning neid püütakse hoida võimalikult originaalilähedastena.

“Mõnel mehel on kodus seitse-kaheksa autot,” rääkis Lindpere, kellel endal on kodus Tšehhi päritolu Velorex. Siiski ei saanud ta oma autot nii töökorda, et ka ise kääbusautoga Saaremaale tulla.

Lindpere ütles, et huvitavamatest masinatest oli kohal veel kolm Teise ilmasõja järgset kolmerattalist Messerschmitti, mida hakati tootma, kui Saksamaal lõpetati lennukite ja sõjamasinate tootmine. Kuna vabrikud oli vaja töös hoida, mindi autode peale üle. Lindpere sõnul olid need vägagi populaarsed masinad, mida leidus üsna palju ka meie põhjanaabrite juures.

Omapärase eksponaadina oli Kuressaares Veski trahteri õues väljas ka Saksa DV au ja uhkus Trabant, mille omapära on looduslikust linakiust toodetud kere, mis on kaetud plastikuga.

“Kitsekarjast sellega läbi sõita ei saanud – kere söödi lihtsalt ära,” naeris Lindpere, viidates masinale, mis ainult talle omase valju mootoriurinaga annab oma liikumisest märku juba paari kvartali kauguselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)