Saaremaa veeprojekt sai kauaoodatud rahasüsti

Keskkonnaministri allkiri kinnitas Saaremaa vee- ja kanalisatsiooniprojektile enam kui 90 miljoni kroonise lisarahastuse, mille abil uuendatakse Kuressaare reoveepuhastusjaam järgmise aasta oktoobriks täielikult.

“Lisaraha on vaja Kuressaare reoveepuhasti renoveerimiseks ning Kuressaare linna ja Kudjape küla torustikutööde kallinemise katteks,” ütles Oma Saarele Kuressaare Veevärgi projektijuht Vahur Tarkmees.

Lisaraha taotluse esitas Kuressaare Veevärk SA-le

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eelmise aasta novembris ning detsembris andis KIK-i nõukogu nõusoleku rahastada töid 2009. ja 2010. aasta eelarvest kuni 82 miljoni krooniga. Lisandub Kuressaare Veevärgi omaosalus, mis kasvatab kogusumma 91 miljoni kroonini.
Sellest lõviosa, ligemale 72 miljonit krooni kulub Kuressaare reoveepuhasti projekteerimis- ja ehitustööde eest maksmiseks.

Kullimäe puhasti renoveerijaks valiti eelmisel nädalal välja Preseco Oy Eesti filiaal. Preseco pakkumine sisaldab kõige rohkem töid kõige madalama hinnaga.

Firma rekonstrueerib reoveepuhasti ja rajab reoveesette anaeroobse stabiliseerimise kompleksi ning kaks kilomeetrit veetorustikku.
Kullimäele ehitatakse ka soojuse ja elektrienergia koostootmisjaam ning kui riigihanke tulemusi ei vaidlustata ja asi ei veni, peaks kogu töö valmis saama tuleva aasta oktoobriks-novembriks, rääkis Tarkmees.
Sel nädalal alustas Kuressaare Veevärk ka riigihanke menetlust projekti omaosaluse katteks vajaliku 15 miljoni krooni laenamiseks.

Kuressaare linna ja Kudjape küla torustikutööde kallinemine oli Vahur Tarkmehe sõnul ette planeeritud ja arvestatigi võimalusega KIK-st lisaraha saada.

Vahur Tarkmees rääkis, et mitmel pool maakonna asulates on torustikutööd juba valmis või lõppjärgus ning teha on veel reoveepuhastite projekteerimis- ja ehitustööd. 

Kuid Ruhnus pole veel torutöödegagi alustatud ning seal venib projekt kindlasti tuleva aastani.

Ida-Saaremaal jõuti Pöide vallas torustikutöödega ühele poole juba 2008. aastal, Orissaare alevikus saavad torutööd tehtud juuni lõpuks ja puhasti juures tööd jätkuvad. Tagaverel on torutööd lõpetatud ja alustati puhasti projekteerimise-ehitamisega.

Praktiliselt on torustikutöödega lõpetatud Muhus, kus jätkatakse puhastite rajamisega. Samamoodi on torutööd tehtud Leisis, Lümandas, Mustjalas, Pihtlas ja Kihelkonnal ning Valjalas ollakse lõpusirgel. Vaid Kärla alevikus ja Salmel tööd veel käivad.

Üldiselt peaks Vahur Tarkmehe kinnitusel maapiirkondades tööd selle aastaga ühele poole saama, järgmisse aastasse võib kanduda Kärla, Salme ja Valjala puhastite valmimine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)