Saaremaa mees kaebas Ekspressi Pressinõukogusse (2)

Tallinna loomaaias mängurongi all viga saanud väikese Saaremaa poisi isa kaebas Eesti Ekspressi peale Pressinõukogusse.

Isa hinnangul sisaldab Eesti Ekspressis ilmunud artikkel juhtunu kohta valeinfot, selles on uudised ja oletused segamini ning üks osapool on hoopis ära kuulamata jäetud. Samuti ei pea isa põhjendatuks andmete avaldamist lapse tervise kohta.

“Kui kirjutada, siis peab igaüks enda sõnade eest vastutama,” ütles poisi isa, kaebuse esitanud Tarmo End Oma Saarele, lisades, et ta on nördinud ajalehes avaldatud valeinfost, ja kinnitades, et ta tõepoolest ei olnud tol hetkel kohvikus.

Isa pani nördima ka see, et loo kirjutanud ajakirjanik temaga isiklikult ühendust ei võtnud.

“Minu väljapakutud aeg vestlemiseks oli tema jaoks kas ajaraiskamine või liiga kulukas,” ütles End.

Ta märkis, et kuigi ajakirjanik kinnitas, et ei taha põhjustada liigseid kannatusi, siis vaevalt ta üldse aru saab, milliseid kannatusi ta tegelikult põhjustas.

Eile õhtul kajastas teemat TV3-s ka Aivar Riisalu saade “Kaua võib”. Poisi isa nägi saate salvestusel esimest korda ära ka kohviku, kus ta olevat tol hetkel ajakirjaniku arvates olnud.

Õnnetus ise leidis aset mai viimasel nädalavahetusel, kui kaheaastane Saaremaa poiss jäi Tallinna loomaaias mängurongi alla ning sai raskelt vigastada.

Juhtumiga tegelenud politseinikud konsulteerisid juhtumi asjaolusid prokuratuuriga ning süüteo koosseisu ei tuvastatud.

Küll aga on politsei juhtinud loomaaia tähelepanu vajadusele tugevdada turvameetmeid rongi osas, et lastel ei oleks võimalik niimoodi juhuslikult rongi ligi sattuda, mis võib õnnetult lõppeda.

Samuti ei olnud rongile veel möödunud nädalal antud tegutsemisluba.
Meeldetuletus, et tehnilist kontrolli läbimata on atraktsiooni töös hoidmine keelatud, saadeti selle omanikule, osaühingule Lendva viimati tänavu 25. mail – viis päeva enne traagilist õnnetust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)