Laurentiuse kirik avatakse taas jumalateenistusteks

Juuni lõpus peaks vastrestaureeritud Kuressaare Laurentiuse kirikus taas toimuma esimene jumalateenistus.

Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaan ütles, et juunikuu viimaseks pühapäevaks peaksid restaureerimistööd põhiliselt lõppenud olema ning suurem osa kirikust on kavas avada.

“28. juunil, see on kevadisel leeripühal, peaks Laurentiuse kirikus jälle toimuma jumalateenistus,” rääkis ta. “Suletuks jääb vaid altari- ehk kooriruum, kus restaureerimistööd veel jätkuvad ja praeguste kavade kohaselt peaksid need lõppema sügisel.”

Laurentiuse kiriku taastamistöid tegeva restaureerimisfirma Rändmeister juhataja Juhan Kilumets ütles, et kuna aasta alguses leiti kirikuhoone altari- ehk kooriruumis haruldased lae- ja seinamaalingud, on seal tööd mõnevõrra mahukamad. “Jaanuaris krohvikihi alt välja tulnud maalingute konserveerimine ja puhastamine võtab aega,” lausus ta. “Kuid sügiseks loodame ka nende töödega ühele poole saada.”

Küsimusele, kas viimasel ajal on kiriku restaureerimistööde käigus veel midagi huvitavat ja väärtuslikku leitud, vastas Kilumets eitavalt. “Kuna praeguseks on kõik kohad kirikus tööde käigus juba avatud, siis oletan, et leidude aeg on möödas ja praegu jätkub vaid igapäevane rutiinne tegevus,” ütles ta.

Kuressaare Laurentiuse kirik suleti remondiks selle aasta jaanuari alguses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)