Kümned miljonid kroonid kala- ja vähikasvandustele (1)

Kümned miljonid kroonid kala- ja vähikasvandustele

 

PRIA määras kuuele Saaremaa ettevõttele kokku 33,6 miljonit krooni vesiviljeluse investeeringutoetust, mille abil rajatakse uusi kala- ja vähikasvandusi ning täiendatakse olemasolevaid.

Saaremaale tuleb nii siia-, forelli- kui ka vähikasvandusi, PRIA toetust kasutavad ettevõtted tiikide kaevamiseks, hoonete ja rajatiste ehitamiseks ning seadmetega varustamiseks.

Euroopa Kalandusfondist saavad toetust OÜ Veteko, OÜ Ülejõe Vähi- ja Kalakasvatus, OÜ Arowana, OÜ AquaMyk, OÜ Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus ja OÜ Astacus. Ettevõtted peavad määratud toetusele lisama omalt poolt vähemalt teist samapalju projekti omafinantseeringuna.

Pihtla vallas tegutsev OÜ Veteko tahab hakata siiakalu kasvatama ning saab PRIA-lt 7,8 miljonit kr kalakasvatushoonete ehitamiseks, tehnoloogiliste seadmete soetamiseks ja paigaldamiseks.

OÜ-l Ülejõe Vähi- ja Kalakasvatus on plaanis Leisi vallas jõevähke kasvatada. 5,5 miljonit kr kasutatakse näiteks tiikide rajamiseks, torustike ja pumpade paigaldamiseks ning tehnohoonete ehitamiseks.
OÜ-le Arowana eraldatud 7,4 miljonit investeeringutoetust võimaldab rajada Torgu valda kunagisse Kaavi lauda-hoonesse tilaapiakasvanduse. PRIA-lt saadava raha eest ostab ja paigaldab ettevõte vajalikud seadmed ja plastikbasseinid.

Pöide vallas vikerforelli kasvatamisega tegelev OÜ Aqua-Myk kasutab 4,4 miljonit krooni teiste tööde kõrval ka kalakasvatushoone juurdeehituseks ja vee kvaliteedi jälgimise seadme ostmiseks.

OÜ-le Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus eraldatud 4 miljoni krooni abil ehitatakse valmis kalakasvatushoone vikerforellide jaoks ja soetatakse sinna vajalikud seadmed.

PRIA-lt 4,5 miljonit saav OÜ Astacus rajab Kaarma valda Pähklasse jõevähikasvanduse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)