Kihelkonna ostis ETV kontsertklaveri (1)

Kihelkonna vald ostis uue rahvamaja tarvis korraliku, renoveeritud Estonia kontsertklaveri, mis varem oli kasutusel Eesti Televisioonis ning mis sai esimese õnnistuse rahvamaja avamisel ooperisolist Ain Angeri laulu saatel.

Korralik klaver annab tulevikus võimaluse rahvamajja enamgi tipptasemel interpreete esinema kutsuda.

Kontsertklaveri pakkus rahvamajale välja Venno Laul, Kihelkonna kandi mees ja Estonia klaverivabriku juhataja. Venno Laul ütles, et üks põhjus, miks ta vallale klaveri nii soodsalt müüs, oligi Ain Angeri esinemine rahvamaja avamisel.

“Sellisel tasemel lauljatele, kes on maailma ooperilavad vallutanud ja kes on Ameerikas kõige esinduslikumates saalides laulnud, ei saa esinemist pakkuda mingi pianiino juures, see ei võimaldaks sellise mastaabiga lauljal end normaalselt näidata,” rääkis ta. “Kultuurimaja on koht, kuhu peab saama ühtviisi esinema kutsuda ükskõik millisel tasemel interpreete, olgu see tipp-pianist või kes tahes.”

Laul oletas, et uue klaveri ostmiseks vallal pärast rahvamaja ehitust raha ei ole ning pakkuski vallale renoveeritud klaverit. Kuna ETV sai selle aasta alguses endale uue kontsertklaveri, jäi vana klaver üle.

Estonia klaverivabrik andis vanale klaverile, mille sees veel kirjad “Made in USSR”, täielikult uue sisu ja uuendas ka väljanägemist. Tulemus oli korralik kontsertklaver, millega Ain Anger Laulu sõnul väga rahule jäi.

Renoveeritud klaver läheb vallale maksma umbes kolmandiku uhiuue klaveri hinnast, mis teeb üle saja tuhande krooni. Klaveri ostmine läks Kihelkonna volikogus läbi ühe vastuhäälega. Vallavanem Jüri Saare sõnul ei maksta klaveri eest korraga, vaid osade kaupa.

Kuna kultuurimaja on alles valminud, ei ole maja kultuuriprogramm veel kokku pandud ning hetkel ei teata, kui tihedalt ja kes klaverit kasutama hakkavad. Kihelkonna vallavolikogu esimees Rene Reinsoo oli veendunud, et klaver leiab rakendust. Tema sõnul annab korraliku pilliga suur saal võimaluse korraldada Kihelkonnal edaspidi kõrgel tasemel kontserte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)