Keskraamatukogu streikis, bussijuhte hoidis hirm tagasi (22)

Keskraamatukogu streikis, bussijuhte hoidis hirm tagasi

RAAMATUKOGU STREIKIS: Õie Väli, kes oma üllatuseks avastas suletud uksed ja ukselt sildi, mis teavitas streigist, oli imestunud.

Eilses üle-eestilises streigis ei löönud kaasa Saaremaa bussijuhid, kes on küll varem tööseisakuid korraldanud. Seekord tegid kahetunnise toetusstreigi Saare maakonna keskraamatukogu töötajad.

Transpordiametiühingu usaldusisik GoBusi Saaremaa osakonnas Tõnis Saar ütles Oma Saarele, et GoBusi töötajad Saaremaal eile ei streikinud.
Saar märkis, et bussijuhid ei suhtunud streikima hakkamisse eriti entusiastlikult. Põhjuseks just see, et ettevõttes planeeritakse suuri koondamisi ning streikimine võib hiljem kaasa tuua koondamise.
Ametiühingute keskliidu Saaremaa osakonna juhataja Piret Räim sõnas, et ta mõistab bussijuhte ning kiitis seekord streigist loobujaid nende varasema tegevuse eest.

Raamatukogu oli kaks tundi suletud

Kahetunnine toetusstreik toimus Saare maakonna keskraamatukogus. Torgu spordientusiast Õie Väli, kes oma üllatuseks avastas Kuressaare kultuurikeskuses eest suletud uksed ja ukselt sildi, mis teavitas streigist, oli imestunud.

“Millest neil siis puudus on?” küsis Väli. Ka järgmise kodaniku suust tuli streigisilti nähes kõigevägevamale suunatud võõrkeelne imestushüüatus. Kuid pärast hetkelist mõttepausi nentis ta, et asi on täiesti arusaadav.
Kultuurikeskuse garderoobis töötav proua ütles, et kella 10 ja 12 vahel, kui streik toimus, tahtis raamatukokku pääseda nii mõnigi inimene, kes suletud uksi nähes siis pahuralt otsa ringi pöörasid.

Raamatukogutöötajad istusid samal ajal teise korruse lugemissaalis ja ootasid, millal jälle rahvale uksed avada.

“Avaldame sellega omapoolset toetust ja arvamust,” ütles Saaremaa kultuuritöötajate ametiliidu esimees Liilia Virves. Põhjuseks polevatki tema sõnul nii väga see, et just raamatukogutöötajatel nüüd kõige suurem puudus käes on. Pigem tahetakse oma streigiga osutada, et töölepinguseaduse ümber toimuv ei ole normaalne ning nii, nagu valitsus on käitunud, üks valitsus käituda ei tohiks.

“Kokkuleppeid on murtud,” ütles Virves Eesti valitsuse käitumise kohta. Tema sõnul on valitsusel mingid “pühad lehmad”, mille osas kärpeid teha ei tohi ning seepärast ei arvestata kellegi soovi ega arvamusega.
Loe ka juhtkirja lk 5.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)