Purjetajad võitsid Lätis napilt

Pärnust Liepajasse kulgenud avamerejahtide regati Baltic Open võit tuli Saaremaa merispordi seltsi alusele Katarina Jee (kapten Mart Tamm) nii napilt kui veel võimalik.

B-grupis 10 jahi arvestuses seilanud saarlaste jaht pidi üldvõidu saamiseks võitma viimase etapi. Olgugi et kaks esimest etappi oli võidetud, oli kahel etapil jäädud kolmandaks – need võitis Katarina Jee peakonkurent, leedulaste Jigy Jigy.

“Märkides käis kogu aeg sekundite lugemine,” rääkis Katarina Jee kapten Mart Tamm (fotol) viimasest etapist. Katarina Jee suutis leedulasi natuke vähem kui kolme minutiga edestada vastutuules sõites, mis jahi omadusi arvestades on selle parim külg.

Lõppkokkuvõttes läksid Katarina Jeel arvesse kohapunktid 1; 1; 1; 3 ja Jigy Jigyl 1; 1; 2; 2. Saarlastel läks maha-arvamisele üks kolmas koht ja leedulastel viies. Kuna punkte oli lõppkokkuvõttes mõlemal 6, sai määravaks see, et saarlastel oli üks esikoht rohkem. Kolmandaks tuli 14 punktiga Leedu jaht Lady L.

Tamm märkis, et sõitudel, kus jäädi kolmandaks, satuti tuuleaukudesse. Roomassaare–Liepaja etapil valiti tormi lubanud ilmaprognoosi järgi maapoolne marsruut, kuid tormi ei tulnud ning Katarina asukohas polnud ka tuult.

Liepajas sõidetud etapil jäi Tamme sõnul tuul nii vaikseks, et nemad jõudsid ajalimiidi sees vähemasti üle finišijoone, kuid paljudel jahtidel see ei õnnestunud, kuna lihtsalt polnud tuult, mis jahi lõpujoone poole viiks. “Kuid selline see purjetamine kord juba on,” sõnas võiduka jahi kapten.
Kokku osales regatil 34 jahti. Katarina Jee meeskonda kuuluvad peale kapten Mart Tamme Andres Tamm, Priit Riim (alates Roomassaarest Madis Vahter), Tanel Peeters, Karl Mölder, Madis Tamm ja Priit Sannik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)