Iffi külalised: meil on ainult üks Ivo Linna, üks ja ainuke

Iffi külalised: meil on ainult üks Ivo Linna, üks ja ainuke

KOOS SÕPRADEGA: Tõnis Mägi, Riho Sibul, Ivo Linna, Marju Länik, Priit Pihlap, Dave Benton ja Anne Veski laulsid Kuressaare loosihoovis ka Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi lugu “Ei ole üksi ükski maa.”

Ligikaudu 5000 inimest sai reede õhtul Kuressaare lossihoovis kontserdi osaliseks, mida laval olijad ise nimetasid viimase aastakümne üheks paremaks kontserdiks.

“Ma olin nii ülevas meeleolus, et pidin juba lendu tõusma täiesti, mul oli selline tunne,” ütles Oma Saarele üks Ivo Linna juubelikontserdil esinenu, Anne Veski.

Enamik esinejaid nimetas kontserdi üheks tugevaks küljest just tempokust. “Kordagi ei tekkinud seda muljet, et rahvas vaatab kella, et kaks ja pool tundi on mööda läinud ja kontsert ikka kestab,” nentis Tõnis Mägi, kes astus lavale nii koos Kärt Johansoni kui ka Riho Sibulaga. Veel esinesid Ivo Linna sünnipäevakontserdil Maarja-Liis Ilus, Koit Toome, Hanna-Liina Võsa, Priit Pihlap, Dave Benton, Marju Länik, Anti Kammiste ning loomulikult Rock Hotel.

Kontserti repertuaari valitud lood olid kõik eranditult hitid, mida Ivo Linna on erinevatel aegadel laulnud. Mitmeid tema poolt kuulsaks lauldud lugusid laulsid ka külalised. Nii kõlas “Kikilips” näiteks Anne Veski esituses. Kontserdi üheks tipphetkeks kujunes kindlasti ühislaul “Ei ole üksi ükski maa”, mille peale lossihoovi kogunenud rahvas üksmeelselt püsti tõusis.

Rahvas ei unustanud Ivo Linnat ka lilledega tänamast. Pea üle ühe loo oli lava ees järgmine inimene, kes soovis päevakangelasele lilleõie anda. Rahva seast ulatati Linnale ka ansambli The Beatles plakat. Kõige südamlikum kingitus oli aga kindlasti viimase loo ajal Linnale ulatatud Saaremaa ühisgümnaasiumi tekkel. “Minu kool,” ütles Ivo Linna emotsioonidest väriseval häälel.

“Võimas, super, fantastiline,” olid sõnad, millega esinejad oma emotsioone pärast kontserti kirjeldasid.

“See oli üks kõige ilusamaid, südamlikumaid kontserte läbi paljude aastakümnete,” märkis Marju Länik ning lisas, et Ivo Linna oli säärast kontserti väärt. Länikuga samal arvamusel oli Tõnis Mägi. “Iff on seda väärt,” oli Mägi kindel.

Esinejate arvates ei ole Eestis vist ühtegi teist artisti, kes oma kodulinlaste poolt sellise vastuvõtu osaliseks saab nagu Ivo Linna reedel Kuressaares. “Linna Iff on ainukene, see on täitsa selge. Ta on kinnitanud ennast eestlaste mällu 40 aasta jooksul, mis ta on olnud laval,” sõnas Mägi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)