Varastati meheau: siirup eitab seotust (4)

Varastati meheau: siirup eitab seotust

 

Paari päeva eest tabasid aktiivsed raadiotöötajad Kuressaare linnas pahaaimamatult ringiluusiva siirupipudeli ning süüdistasid teda eriti jõhkras meheau röövimises. Aust ilma jäänud kodanikud viidi pärast rööviintsidenti Kuressaare haiglasse reanimatsiooni. Siirup eitab endiselt kõike.

Aktiivsed raadiotöötajad veetsid parajasti kohvikus oma lõunapausi, kui nägid pealt õõvastavat intsidenti. “Pöörasin hetkeks pilgu oma pannkoogilt, kui märkasin, et kohviku ukse juures hiilib siirup, kes ilmselgelt ei ole hea peal väljas,” kirjeldas üks raadiotöötaja. “Järgmisel hetkel hüppas siirup kohvikulauale ning asus tegutsema.”

Pealtnägijate kirjelduste järgi röövis siirup kolm meheau, millest üks kuulus naisterahvale ja üks väikesele, muidu nii särasilmsele lapsele. “Miks keegi ei mõtle lastele!” ahastas raadiotöötaja. Hiljem tuvastas politsei, et lisaks kolmele meheaule oli kaduma läinud ka üks meheauk.

Vaatepildist šokeeritud raadiotöötajad tormasid õue ja said siirupil viimasel hetkel korgist kinni. Kaks meheau oli siirup peitnud otse korgi alla ning ühte hoidis kuritahtlik tegelane taskus. “Me oleksime ta selle ühe meheauga juba minema lasknud, kuid üks meheau omaniku tuttav otsustas igaks juhuks laulda imelise laulu, mille peale meheau vastas siirupise vilega.

Siirup põgenes laulu kuulama jäänute tähelepanu hajumise hetkel.
Veidi aja pärast märkasid raadiotöötajad siirupit taas kohviku juures luusimas. “Sõime alles oma tänase päeva teist lõunat, kui siirup jälle välja ilmus,” meenutas raadiotöötaja. Isegi pärast karmide sõnadega hurjutamist ning kümne lehekülje ettelugemist mikroökonoomika õpikust ei tundnud siirup end heidutatuna.

Seepeale kutsusid raadiotöötajad kohale politsei. “See pole normaalne, et üht tegelast ei häiri jutud samakasulikkuskõvera võrranditest, hüviste turunõudlusfunktsioonist ega pika perioodi turupakkumiskõvera nihetest,” ahastas raadiotöötaja. Õudusega hoidsid nad siirupist eemale.

Kohale tulnud politsei otsis siirupi läbi ning leidis kõigi üllatuseks siirupist ka ühe meheaugu. Meheauk oli väsinud ja närtsinud olemisega, veidi ära nätsutatud, värises üleni ning kurtis suure nälja üle. Politsei mässis meheaugu sooja teki sisse ning talutas kaubikusse.

Kuressaare haiglast öeldi, et pealinnast kohale kutsutud kirurgid annavad endast kõik, et röövitud kodanikele nende meheau ja -auk tagasi anda. Üks kirurg andis endast tõepoolest kõik – kolleegidel jäi üle vaid pealt vaadata, kuidas kirurg muudkui kahanes, kuni hajus kõigi silme all.

Kõige tõenäolisemalt kestab meheau taastamine 15–24 tundi, mille järel patsient vajab veel paari-kolme joomateraapiat, et kogu juhtunut unustada. Ja isegi sellisel juhul võivad mälupildid juhtunust kummitada teda terve elu.
Kohalike meheauguteadlaste sõnul on meheauguga lood veel keerulisemad, sest kui meheau saab tagasi kinnitada, siis auguga nii ei lähe.

“Auk on auk, ükskõik kummalt poolt vaatad,” selgitas Saaremaa suurim meheauguteadlane, seeneelu-uurija ning mustikasõltlane professor Kosmos. “Kuidas sa kinnitad auku, kui see on mõlemalt poolt auk? Ah?”
Sündmuse pealtnägijad on politseile oma tunnistused andnud.

Politseinikud ei tahtnud esialgu tunnistusi vastu võtta, kuid arvasid hiljem, et koolide lõpetamise aegu kuluvad tunnistused marjaks ära.

Siirup aga jätkab eitamistaktikat, eitades endiselt kõike. “Paaril korral kasutas siirup isegi topelteitust,” paljastas kohale tulnud politsei. “Mul jooksid külmajudinad üle selja,” märkis ta. “Midagi nii õõvastavat ei ole minu silmad siin linnas enne näinud.”

Einar S. Pett

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)