Vene kaubalaeva madrus leidis ja tagastas kadunud rahakoti (12)

Vene kaubalaeva madrus leidis ja tagastas kadunud rahakoti

TÄNU TUBLILE MADRUSELE: Mihkel Undresti pilgu all kätlevad Rauno (paremal) ja Sergei, rahakoti kaotaja ja leidja.

Sõrves kuu aega tagasi juhtunud liiklusõnnetuses kaduma läinud rahakott jõudis üleeile omaniku kätte tagasi, kui kukru leidnud vene meremees selle Mõntu sadamasse oli toimetanud.

“Kui mulle helistati ja teatati, et rahakott on leitud, siis ma algul ei suutnud uskudagi,” ütles neljapäeva õhtul Mõntus rahakotil järel käinud Rauno, kes ei olnud jõudnud pärast rasket avariid veel uusi dokumente tegema hakata.

“See oli õnnelik õnnetus,” meenutas ta kuu aega tagasi Torgu vallas Läätsa–Mäebe teel juhtunud liiklusõnnetust, kus Rauno juhitud Škoda kaotas juhitavuse, sõitis kraavi ja rullus üle katuse.

Kaks autos olnud inimest said vigastada ning toimetati haiglasse, kust juht pärast esmaabi kodusele ravile lubati. 17-aastane neiu jäeti aga haiglasse jälgimisele.

Esialgu arvas Rauno, et rahakott jäi autosse ning seda sealt leidmata kahtlustas ta, et äkki oli see parklasse toimetatud autovrakist varastatud. Noormees käis mitmeid kordi ka õnnetuspaigal otsimas, kuid tulemusteta.
Rohus lebanud rahakoti leidis Sõrve poolsaarega tutvust tegema läinud 20-aastane madrus Sergei Šipunov.

“Tulin mööda teed ja nägin, et rahakott oli tee ääres rohus,” rääkis Sergei, kes ise arvas, et rahakoti leidmine oli lihtsalt vedamine, sest ta läks tegelikult rattaga sõitma, kuid ratas läks poole tee peal katki. Seega oli Sergei sunnitud jala tagasi kõmpima ja nii ta maha vaadates rahakotti silmaski.

“Käis Säärel, tuleb tagasi ja rahakott näpus,” rääkis Mõntu sadama juhatuse esimees Mihkel Undrest Oma Saarele, kiites noort madrust, kes oli nii aus mees, et tõi leitud rahakoti sadamasse.

Undrest rõhutas, et sellise noormehe ees tuleb müts maha võtta, sest tegemist on ikkagi välismaa laeva madrusega, kes leidis rahakoti, kus oli sees nii Eesti kroone, dollareid kui ka kõik dokumendid.
“Ei ole tähtis rahvus, vaid tähtis on see, kuidas inimest on kodus kasvatatud,” ütles Undrest, kellel on hea meel, et igal pool on väga tublisid ja ausaid inimesi.

Noore madruse üle, kes pälvis Saaremaal oma aususega suurt tähelepanu, oli uhke ka laeva meeskond, lubades poisile topeltportsu õhtusööki pakkuda.

Sergei töötab madrusena Vene lipu all sõitval laeval Russitš-5, mis on oma 130 meetriga seni suurim alus, mis iial Mõntut väisanud. Hollandist Saaremaale asfaldipuru toonud laev lahkus Mõntust neljapäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)