Ooperisolistid laulsid uue rahvamaja avatuks (26)

Ooperisolistid laulsid uue rahvamaja avatuks

KAKS KUULSAT KIHELKONDLAST UUDE RAHVAMAJJA SISENEMAS: Andres Köster (vasakul) ja Ain Anger rõõmustasid eile oma etteastega kodukandi inimesi.
Aare Laine

Rahvusvahelise mainega Viini riigiooperi solist Ain Anger ja rahvusooperi Estonia solist Andres Köster, mõlemad Kihelkonnalt pärit ooperilauljad, laulsid eile õhtul kodualeviku uue rahvamaja avatuks.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar pidas vallarahva ja kogu maakonna, regionaalarengu seisukohast terve riigi jaoks tähtsal sündmusel kõne, toonitades, et maaelu edendamisel on uuel nüüdisaegsel kultuuritemplil tähtis roll.

“See on meie panus Eesti kultuurilukku. Kaks aastat tagasi oli uue maja ehitamine veel üpris ebareaalne, aga poolteist aastat tagasi tehti meie jaoks meeldiv otsus,” rõhutas vallajuht.

Uus rahvamaja sarnaneb väliselt vana hoonega. Jüri Saare sõnul oligi see taotluslik.

“Tegime arhitektidele sellise ettepaneku. Kuna uus maja kerkis vana asemele, siis loodame, et eelmise maja hing läks uue sisse, elavdades nii kogu valla kultuurielu,” märkis Saar.

Pindalalt on uus rahvamaja endisest kolm korda suurem. Saalis on 250 istekohta, kõrvalruume on rohkem kui vanas majas. Keldrikorrusel asub jõusaal.

Eilsel avakontserdil esinesid peale tunnustatud ooperisolistide Kihelkonna valla taidlejad. Publiku ette astus mitu kollektiivi alates lastest ja lõpetades eakamate lauljate, tantsijate ja pillimängijatega. Majas avati kohalike kunstnike kaks näitust.

Publikult kõlas vägev aplaus kõikidele esinejatele. Fantastiliseks kujunes etteaste, kus staari seisuses Ain Anger laulis lastega koos “Põdramaja”.
Nii Ain Anger kui ka Andres Köster pidasid uut rahvamaja igapidi meeldivaks hooneks. Mis lauljate jaoks erilise tähendusega – saal on hea akustikaga. Duett Gustav Ernesaksa ooperist “Tormide rand” pälvis Angeri ja Kösteri esituses kuuma vastuvõtu.

Saalist ooperisolistide proovi jälginud dirigent Anu Tali kiitis saarlaste ettevõtlikkust kõigiti kaasaegse kontserdisaaliga hoone rajamisel. “Olen Ain Angeri fänn. Ka Viinis olen vaadanud etendusi, kus Ain Anger kaasa teeb. Oleme teinud ka koostööd. Meeldiv, et niisugusele professionaalsele tasemele jõudnud artist pole unustanud oma koduküla, oma lapsepõlvesõpru ja tuttavaid ning tuleb võimaluse korral neile esinema,” rääkis Anu Tali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 91 korda, sh täna 1)