Saarlased võitsid Baltic Openi (3)

Saaremaa merispordi seltsi jaht Katarina Jee (kapten Mart Tamm) võitis Pärnust Liepajasse kulgenud Sony Baltic Open regati avamerejahtidele.

Esimesel etapil Pärnust Rojasse (Läti) edestati teise koha jahti ligi kuue minutiga ning teisel etapil Rojast Roomassaarde nelja minutiga. Kahe võiduga kogutud kahe punktiga juhiti lätlaste jahi Ra ees, millel on kuus punkti, ning leedulaste Jigy Jigyl oli seitse punkti.

Katarina Jee kapten Mart Tamm ütles pärast teist etapivõitu, et punktide vahe ei anna veel mingit kindlust ega ole ka etapivõidud olnud üleliia võimsad. “Aga kindlasti on meil praegu parim lähtekoht,” oli Tamm kindel. Ta arvas, et Katarina Jee minek on üsna hea, mida näitas ka see, et vaatamata kaotusele teise etapi poole peal peakonkurent Jigy Jigyle, suudeti etapi teises pooles vahe tagasi võtta ja möödudagi.

Regati kolmandal, 130 meremiili pikkusel Roomassaare–Liepaja etapil oli Katarina Jee kolmas. Võitis Jigy Jigy, kes edestas saarlasi ööpäeva kestnud sõidu järel ligi 50 minutiga. Teine oli sel etapil leedulaste Lady L, mille edu Katarina Jee ees oli pool tundi.

Kokkuvõttes oli saarlastel kogunenud viis punkti, Jigy Jigy tõusis 8 punktiga teiseks ja Lady L oli 10 punktiga kolmas.

Neljapäeval sõideti neljanda etapina Liepaja lähistel 35 meremiili pikkune Liepaja Cup. Saarlased lõpetasid sellegi etapi kolmandana, taaskord võitis Jigy Jigy. Kaotust võitjale kogunes korrigeeritud aja (ümberarvutus, mis tehakse jahi parameetreid aluseks võttes – toim) juures 16 minutit. Teine oli seekord lätlaste Svetlaya, kes edastas Katarina Jeed 12 minuti jagu.

Üldarvestuses tõusis Jigy Jigy nüüd Katarina Jee kannule, saarlaste edu on vaid üks punkt., Kolmas on täna neljas olnud Lady L, kes kaotas saarlastele omakorda nelja minutiga.

Kuna halvim tulemus läheb lõppkokkuvõttes maha arvamisele, oli saarlastel vaja viimane etapp kindlasti võita, et saada kuld ka üldarvestuses.

Viimasel etapil tuldi sellega ka toime. 18 miilisel, Liepaja lähistel sõidetud etapp võideti kolmeminutise edumaaga peakonkurent Jigy Jigy ees. Kolmas oli lätlaste Tojana.

Lõppkokkuvõttes läksid Katariina Jeel arvesse kohapunktid 1,1,1,3 ja Jigy Jigyl 1,1,2,2.  Saarlastel läks mahaarvamisele üks kolmas koht ning leedukatel viies. Kuna punkte oli lõppkokkuvõttes mõlemal 6, sai määravaks see, et saarlastel oli üks esikoht rohkem.
Kolmandaks tuli leedukate Lady L 14 punktiga.

Regatil osales 34 jahti. B-grupis, kus võistles Katarina Jee, sõidab 10 alust.
Katarina Jee meeskonda kuuluvad peale kapten Mart Tamme Andres Tamm, Priit Riim (alates Roomassaarest Madis Vahter), Tanel Peeters, Karl Mölder, Madis Tamm ja Priit Sannik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)