Lugeja kiri: Euroopa parlament valitud

Asjatud reklaamid võib nüüd unustada, kuigi võib öelda, et asjalikke polnudki. Ehk valitsusjuht ja saadikukandidaadid unustasid, millised valimised parajasti toimuvad, ja sellepärast oligi valimiste sõnum väga segane. Edgar Savisaar kangutas vabariigi valitsust, nagu need valimised üldse mõjutaks Eesti valitsust.

 Samuti juhtis Siiri Oviir tähelepanu kohe-kohe 100 000-le töötuks jäävale inimesele, nagu Eesti riigi töötus Brüsselit kuidagi puudutaks. Kaks kohta tõi Savisaarele valitsuse kangutamine, samas juhib tema Tallinna linnavalitsust edasi.

Kõige kaugemal Brüsselist oli Kristiina Ojuland, kui tema lubas, et vanemahüvitis jääks alles ja tulumaks ei tõuseks, kui tema Brüsselisse valitakse. Nii uskusid tema valijad ja Kristiina astubki varsti Brüsseli lennukisse. Tõsi küll, kaks samadesse lubadustesse uskunud kandidaati jäi valimata, kuigi Reformierakond lubas, et saab kolm europarlamendi kohta. Seevastu Tunne Kelam ja IRL ei lubanud midagi tühja, mis silma paistaks, ja Kelam sai teiseks perioodiks Brüsselisse. Sinna viib teda tugev poliitikukogemus, mitte tühjad ja kõlavad lubadused.

Seevastu loosung “Tööd, mitte tühja juttu”, või “Vanarahvas ütleb, oleks seal sada jalga, küll saaks sülti” – tõi Ivari Padarile ja Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale Brüsseli koha üle noatera. Tema jutud oli nagu teistelgi tühjad väljaütlemised, aga tulemuse see ometi tõi! Seevastu Indrek Tarandilt ei kuulnud ma ühtegi tühja lubadust ega ütlemist, aga tubli tulemuse see talle tõi. See erutas kõiki erakondi, sest ta oli oma valimistulemusega Keskerakonnaga võrdne.

Edu neile, kes valituks osutusid, ja soovin, et nad seal Brüsselis ükski ei ajaks nii tühja juttu, nagu nad ajasid reklaamides enne valimisi.

Rauno Jokiniemi,
Soome

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)