Kuressaare korterelamud peavad soetama paberikonteinerid (4)

Kuressaare kortermajade elanikel on kolm nädalat aega, et täita Kuressaare jäätmehoolduseeskirja ja soetada eraldi konteiner, kuhu panna paber ja kartong.

Vastavalt Kuressaare jäätmehoolduseeskirjale peavad 12 ja enam korteriga elamud võtma alates 1. juulist kasutusele kogumismahuti paberi ja kartongi kogumiseks.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt ütles Oma Saarele, et konteinerid on võimalik osta või rentida OÜ Prügimees käest.

“Praegu ei tohiks ühegi kortermaja elanikud öelda, et nad sellest midagi ei tea,” ütles Valt, kelle sõnul on jäätmehoolduseeskirja nõudeid tutvustatud teabepäevadel ja ajalehes. Elamutega, kus eeskirjas sätestatud tähtajaks konteinereid paigaldatud ei ole, hakkab tegelema linna heakorra järelevalve spetsialist Heino Vipp.

Kuressaare Elamute Hoolduse elamute heakorratööde meister Ilme Armuand ütles Oma Saarele, et nende haldusalas olevad elamud saavad nõutud konteineri õigeaegselt.

Eesti korteriühistute liidu Kuressaare büroo juhataja Valdek Kraus ütles, et temal puudub ülevaade, kuidas korteriühistud lisakonteineri soetamisega hakkama saavad. “Ühistutel on sel teemal olnud mitmeid koolitusi, kuidas nad edasi käituvad, sõltub ühistust endast,” märkis Kraus.

OÜ Prügimees tootmisjuhi Urmas Meeritsa sõnul ei ole keegi konteinerite rentimise sooviga Prügimehe poole veel pöördunud. Samas arvas Meerits, et asi loksub varem või hiljem omasoodu paika, sest paberi ja papi eraldi sorteerimisega saab inimene prügiveokulusid vähendada.

Kuressaare linnas on 136 elamut, kus on 12 või enam korterit. Kokku on nendes elamutes üle 3000 korteri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)