Hulk vargaid jääb karistuseta (4)

Tööriistade, jalgrataste ja muu kraami varguste uurimiseks alustatud kümmekond kriminaalasja lõpetati ja kurjategijad pääsevad tõenäoliselt karistuseta.

Viimase paari kuu jooksul lõpetatud kriminaalasjadega uuriti Saaremaal ja Muhus toime pandud vargusi, millega oli ohvritele tekitatud enam kui 90 000 krooni kahju.

Näiteks varastati Muhus Piiril mullu oktoobris kuurist mootorratas Jawa väärtusega 25 000 krooni. 22 500 krooni kahju tekitati Kuressaares Pihtla teel mullu märtsis toimunud sissemurdmise ja vargusega. Minema viidi paadimootor Honda ja metsasaag Husqvarna 55.

Tänavu märtsis tungiti Valjala vallas Turja külas talu abihoonesse ja varastati hulk tööriistu ning tekitati koos lõhkumisega enam kui 20 000 krooni suurune kahju. Aprillis murti Pihtla vallas Mustla külas sisse ühe talu tööruumi ning varastati keevitusagregaat ja -traati.

Tänavu veebruaris varastati aga päise päeva ajal Pihtla vallas metsast mootorsaag Husqvarna 353, tekitades varalist kahju 8990 krooni.

Tabamata jäi ka tänavu aprilli ja maikuu vahetuse paiku Leisi vallas Karja külas tegutsenud kaabakas, kes virutas ehitustööriistu ja -vahendeid kokku 6455 krooni väärtuses. Samuti see varas, kes viis eelmise aasta suvel Pihtla vallas Kõljala külas asuvast aidast 8 rulli ruberoidi, õuest laterna, silikaat- ja paekive ning veepaagi.

Veel pääsesid karistusest kurjamid, kes varastasid tänavu märtsis Kuressaares Põik tn maja tagant jalgratta Panther ja aprillis sama marki jalgratta Piiri tänava maja keldriboksist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)