Eesti maadlustipud timmisid Orissaares vormi

Eesti maadlustipud timmisid Orissaares vormi

HIIDLANE RASSIB: Hiidlasest eksmaailmameister Heiki Nabi rassis valutava käe kiuste Orissaares kõvasti.
Raul Vinni

Higist nõretavad mehed, kes teineteist maha püüavad murda ning aeg-ajalt tavainimese jaoks kaelamurdvaid heiteid teevad. Selline on maadluskoondise argipäeva trenn, nagu seda viimasel nädal tehti Orissaares.

Pühapäevast alates kohalikus spordihoones laagris olnud koondise peatreeneri Toomas Prooveli sõnul on käimas ettevalmistus sügisesteks maailmameistrivõistlusteks ja suvisteks juunioride Euroopa meistrivõistlusteks. Koondisega koos on harjutamisvõimalus ka noortel Saaremaa maadlejatel, kellele see on hea kogemus.

Suurtest linnadest eemal

Esimest aastat koondist juhendav Toomas Proovel ütleb, et sellistes väikestes kohtades nagu Orissaare on hea laagris käia. “Enamus poisse on meil maalt pärit,” ütleb Proovel, lisades, et nii saab maadlejatele ka neile omast keskkonda ning suurele linnale vaheldust pakkuda. Trenni tehakse laagrites kaks korda päevas, lisaks hommikune jooks.

Vähem oluliseks ei pea Proovel ka seda, et säärane treeninglaager aitab ala populariseerida. “Ikka pannakse tähele, et me kuskil laagris oleme,” märkis ta. Suurtest linnadest eemal on laagris oldud ka näiteks Põltsamaal ja Käärikul.

Koondisega koos “laagerdab” Prooveli sõnul ka n-ö järelkasv, kes tulevikus võiks koondiseuksest sisse astuda. Lisaks saavad treeningutest osa ka Olev Kiirendi juhendatavad Saaremaa maadlejad. Proovel kinnitab, et saare maadlejad on päris korralikul tasemel ja kiidab treener Kiirendit.

Hiidlane Saaremaad ei põlga

Kuulsaim mees laagris on kindlasti eksmaailmameister Heiki Nabi, kes on teadupärast hiidlane. Hiidlasele omasel muhedal kombel lausub ta, et tal pole Saaremaa vastu midagi ja pole see kehvem kant kui Hiiumaa mitte. “Saarte vastu on mul üldiselt kirg,” kinnitab Nabi.

Koondisekaaslastega maadeldes on Nabi näol pidevalt valugrimass ning trenni lõppedes asetab mees käele jääkoti. Tunnistab, et suurte koormustega hakkab käsi valutama, kuna koormust saanud lihased suruvad närvidele. Aga see olevat mööduv nähtus. Võistlemist see Nabil, kelle peaeesmärk on sel aastal hästi esineda septembrikuistel maailmameistrivõistlusel Taanis, ei takista.

Pärast kahe aasta tagust maailmameistriks tulekut on Nabit kimbutanud üks vigastus teise järel ning hiidlane loeb üles kõik kohad, kus midagi on katki olnud. Selle mõistmine nõuab päris korralike anatoomilisi teadmisi. Nüüd, ütleb Nabi kolm korda üle õla sülitades, on luud-kondid terved, ning tunnistab, et eelolevaks aastaks on tal suured eesmärgid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)