Saarlased juhivad Baltic Open regatti (lisatud 3. etapi tulemused)

Saarlased juhivad Baltic Open regatti (lisatud 3. etapi tulemused)

LIIDRID: Eile hommikul oli Katarina Jee Roomassaares, et startida regai pikimale, 130 miilisele etapile Roomassaarde.

Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Katarina Jee (kapten Mart Tamm) on võitnud Pärnust-Liepajasse kulgeva Sony Baltic Open kaks esimest etappi omas rühmas ning juhib ka üldkokkuvõttes.

Esimesel etapil Pärnust-Rojasse (Läti) edestati teise koha jahti ligi kuue minutiga ning teisel etapil Rojast – Roomassaarde nelja minutiga. Kahe võiduga kogutud kahe punktiga juhitakse lätlaste jahi Ra ees, kellel on kuus punkti ning leedukate Jigy Jigyl on seitse punkti.
Katarina Jee kapteni Mart Tamm ütles peale teist etapivõitu kodusadamas Roomassaares, et punktide vahe ei anna veel mingit kindlust ning etapivõidud ei ole olnud üleliia võimsad. „Aga kindlasti on meil praegu parim lähtekoht,“ oli Tamm kindel. Ta arvas, et Katarina Jee minek on üsna hea, mida näitas ka see, et vaatamata sellele, et teise etapi poolel maal kaotati peakonkurentile Jigy Jigyle, suudeti etapi teises pooles vahe tagasi võtta ning möödudagi.
Kapteni sõnul ei ole kahe etapi jooksul veel tugevaid tuuli olnud, mis jahtide ja meeskondade maksvuse lõplikult proovile paneb.
Regati kolmandal, 130 meremiili pikkusel Roomassaare-Liepaja etapil oli Katarina Jee kolmas. Võitis Jigy Jigy, kes edestas saarlasi ööpäeva kestnud sõidu järel ligi 50 minutiga. Teine oli sel etapil leedukate Lady L, kelle edu Katarina Jee ees oli pool tundi.
Kokkuvõttes on saarlastel viis punkti, Jigy Jigy tõusis 8 punktiga teiseks ja Lady L on kolmas 10 punktiga.
Neljapäeval sõidetakse neljanda etapina Liepaja lähistel 35 meremiili pikkune Liepaja Cup.
Regatil osaleb 34 jahti. B grupis, kus võistleb Katarina Jee, sõidab 10 alust.
Katarina Jee meeskonda kuuluvad peale kapten Mart Tamme veel Andres Tamm, Priit Riim (alates Roomassaarest Madis Vahter), Tanel Peeters, Karl Mölder, Madis Tamm ja Priit Sannik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)