Leisis tegutsesid mandri vargad

Politsei lahendas edukalt aasta alguses Leisi vallas ning teistes Ida-Saaremaa valdades toimepandud murdvargused.

Selgus, et lisaks kohalikele käisid vargil ka mandri sulid, kelle tegevus piirduski eelkõige Leisi valla ning Leisi naabervaldade elamutest ja suvilatest varastamisega.

Politsei vahistas Leisis toime pandud vargustes kahtlustatuna kaks meest juba aprilli alguses. “Hoolimata meie edust vargagruppide tabamisel, tunnetame, et 3 kuni 6 kuud on liiga pikk aeg tegutsenud varaste tabamiseks,” tõdes Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik.

Ta lisas, et politsei edu varaste tabamisel põhineb suures osas nende endi tehtud tööl sündmuskohtadel. Samas jääb suures osas üsna olematuks abi varaste ohvriks langenud suvilate või elamute naabritelt.

Allik rääkis, et eelmisel nädalal sai politsei teate varguskatsest ühes suvekodus. Seekord varas loobus plaanist suvekodusse sisse murda, kuna naaberkrundil liikumist täheldanud kodanik oli asunud asja kontrollima.

“Tähelepanelik naaber võib kuriteo ära hoida, sest selle varga esialgsetest kurjadest plaanidest andsid tunnistust vaid muukimisjäljed uksel ning aknal, varas ise põgenes,” rääkis politseijuht.

Alliku sõnul mõistavad varguste ohvrid tihtipeale ka ise hiljem, et oleks võinud ju midagi teisiti teha, sest enamik kuritegusid on ette kavatsemata, pandud toime võimaluse tekkides ja hetkeajel.

Näiteks kui varas märkab autosse jäetud väärtuslikke asju, lukustamata ja järelevalveta jalgratast või hoone avatud uksi-aknaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)