Kahaneva klientuuriga Saaremaa majutusasutused tõstavad hindu (13)

Kahaneva klientuuriga Saaremaa majutusasutused tõstavad hindu

ON KÜLL KALLIM!: Kaks eile Kuressaare spaakvartalis mereõhku nautinud Soome prouat kinnitasid, et majutus Saaremaal on võrreldes eelmise aastaga kallimaks läinud. Hinnad on Soomega peaaegu et võrdsed.
Raul Vinni

Statistikaameti andmetel vähenes ööbimiste arv Saare- ja Muhumaa majutusettevõtetes aprillis mullusega võrreldes enam kui veerandi võrra. Samas oli aga ööpäeva keskmine maksumus meie hotellides Eesti kõige kõrgem.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju ütles, et Saaremaa hotellid on miskipärast alati kõrgema hinnaklassiga hiilanud.
“Seda kõrget hinda on meile ka ette heidetud,” rääkis ta. “Näiteks on Harjumaa elanikud siin rahuolematust üles näidanud.”

Tänavu aprillis tuli Saaremaa majutusettevõtetes ööbida soovijal välja käia keskmiselt 529 krooni, mis on Eesti kalleim hind.

Näiteks Tallinna hotellides oli ööpäeva keskmine maksumus samal perioodil 523, Tartus 458 ja Pärnus 375 krooni. Eesti keskmine näitaja oli 456 krooni ja kõige odavam oli ööbida Jõgevamaa majutusasutustes, kus keskmine hind küündis vaid 192 kroonini.

Mullusega võrreldes on ööbimine Saare maakonna majutusasutustes kallinenud 139 krooni ehk ligi 36% võrra. Kui võrrelda aga käesoleva aasta märtsiga, kallines ööbimine Saaremaa hotellides ja spaades koguni 227 krooni ehk veidi enam kui 75%.

Kuidas seletada aga aprilli väga järsku hinnatõusu meie majutusasutustes, võrreldes 2009. aasta varasemate kuudega? Karmen Paju sõnul võis üheks põhjuseks olla talvel ja varakevadel mitmes meie spaas turistide ligimeelitamiseks tehtud hinnaalandused.

Küsimusele, kuidas ikkagi seletada hinnatõusu ajal, mil ööbimiste arv meie hotellides näitab kahanemistendentsi, vastas Paju: “Ju siis majutusasutuste juhid leiavad, et olukord polegi veel nii hull. Kuna elame aga ajal, mil iga inimene oma raha hoolikalt loeb, siis minu soovitus oleks küll, et hinnapoliitikasse suhtutaks hoolikamalt.”

Aprillikuu eripära seisneb selles, et ööbimiste arvu vähenemine pole tulnud siseturismi arvelt, nagu varasematel kuudel, vaid välisturistide, eelkõige soomlaste arvu kahanemise tagajärjel.

Käesoleva aasta aprillis registreeriti Saaremaa hotellides Soome turistide ööbimisi 3891 võrra (37,8%) vähem kui mullu. Jätkuvalt on langenud ka Eesti ja Rootsi turistide arv.

Karmen Paju märkis, et soomlaste arvu kahanemine teeb ärevaks, sest aastaid on just soomlased olnud suurim meie majutusasutuste teenuseid kasutav välismaalaste rühm.

Samas lisas ta: “Ootame ära ka mai- ja juunikuu statistika, mil hooaeg alanud, ja alles siis võiks hakata järeldusi tegema.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)